2019 En Yeni Banyo Ayna Modelleri

Banyoya bir bütün olarak yaklaştığımızda içerisindeki en güzide parçanın aynalar olduğunu fark ederiz. Dizayn açısından en güzel görünümü elde etmek için dikkat edilmesi gereken en önemli olan ayna modelleri ”vatuz” ya da ”pürüzsüz” yüzeylere tutturulabilen işlevsel eşyalardır. Ayna türleri, görünümleri itibariyle insan psikolojisinde de olumlu ya da olumsuz intibalara sebep olur. Bu yüzden iyi bir banyo aynası seçmek için çok dikkatli olmak gerek. Dekoratif ayna modellerine bakarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. 2019 banyo aynaları arasında suya, buhara karşı dirayetli modelleri tercih ederseniz; hem banyo için en şık olabilecek hem de seçebileceğiniz en kullanışlı banyo aynasını satın almış olursunuz.

Banyonun görselliğinde önemli bir paya sahip olan aynalar için lavabo üzeri aynalar, dolap kapaklı aynalar, tüm duvarı kaplayan geniş aynalar gibi seçenekler mevcut. Bittabi bunların dekoratif ve daha işlevsel olan türleri de var. Maliyetleri ise büyüklüklerine, çerçevelerinin özelliklerine, markasına göre değişiyor. Su ve buharı yalıtan onlardan etkilenmeyen banyo aynalarını seçmek, diğerlerine göre daha akla yatkındır. Zira suyu kapatıp duştan çıkmak istediğiniz anda içgüdüsel bir tavır olarak yaklaştığınızda buharlı bir aynayla karşılaşmak istemezsiniz. Buharlanan aynalar fayanslara da tesir ederek onları daha da kayganlaştırır. Dolayısıyla ortalama bir duştan sonra küçük bir banyonun kuruma süresi 20-25 dakikalık bir süreç. Bu yüzden özellikle banyo aynalarını buhara, suya ve neme dayanıklı olan modellerden seçmekte fayda var.

Yeni Model Raf Sistemi

Bazı banyo aynaları incelendiğinde onların muhteva ettiği güvenlik filmi yüzünden kırılma gibi durumlar söz konusu olduğunda etrafa saçılmadığını da görüyoruz. Bazılarına ise bir hayli dekoratif şekilde tasarlanarak; yan ve üst taraflarında havlu, diş macunu, diş ipi gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz raflar konulmuş. Elbette bu aynalar, banyo kalabalığından şikayet eden; biraz dağınık olan insanlar için bir hayli iyi bir seçenek. Ama diğerlerine göre çok daha maliyetli olmaları da dezavantajları. Her şeye rağmen modern dünyada bu tipte dizayn edilmiş raflı ayna seçeneklerini dikkate almak, onları yavaş yavaş hayatımıza sokmak bir nevi zaruri bir durum oldu. Çünkü artık evler çok minimal ve işlevsel olarak tasarlanıyor.

Share This Post

Post Comment