2019 En Yeni Banyo Dolabı Modelleri – 2019 Banyo Dolabı Fiyatları

2019 Banyo Dolap Modelleri 

Banyonun en önemli parçalarından birisi de banyo dolap modelleridir. Çeşitli tasarımlarla banyolara yeni bir hava katan banyo dolapları, banyo içerisindeki dağınıklığı gidererek kalabalığın ortadan kalkmasına neden oluyor. Bu bakımdan doğru ve göze hoş şekilde yerleştirilen bir banyo dolabının banyo tasarımına katkısı büyük. O yüzden etraflı bir şekilde 2019 banyo dolap modelleri incelemekte fayda var.

Banyo Dolap Modellerinin Tasarıma Katkısı

Bir banyoda beklenen en önemli özellik dolaplardır. Türkiye’deki banyolar genellikle küçüktür. Çünkü insanlar ekseriyetle apartmanlarda yaşamaktadırlar. Şık bir banyo dekorasyonu yapmak bu nedenle çoğu kişi için hayal. Durum böyleyken küçük alanları en iyi şekilde donatmak için yoğun bir çaba sarf etmek gerek. Bu yüzden sizlere yardımcı olmak için bir yazı kaleme almayı uygun gördük.

2019 Dekoratif Banyo Dolapları 

Doğru bir tasarımı uygulayarak banyonuzu daha şık bir yer haline getirmek mümkün. Kalabalığı görünmez hale getirerek işlevsel bir banyo tasarımı yapabilirsiniz. Çamaşır deterjanları, diş macunları, havlu ve bornoz gibi tekstil ürünleri ve temizlik malzemeler gibi yerleştirilmesi bir hayli güç araç gereçleri banyo dolaplarında mahfaza edebilirsiniz. Tabii bunun için odanız için en gerekli modeli doğru şekilde seçmeniz gerek.

Tercih Yaparken Dikkatli Olun

Banyo modelleri genellikle küçük ve büyük modeller olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aynı zamanda üretiminde kullanılan malzemenin türüne göre de değişebiliyor. Bu günlerde en ziyade ahşap banyo dolapları tercih edilirken, plastik dolaplar ise daha az tercih edilmektedir. Ahşap menşeili tasarımların bu kadar çok tercih edilmesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilmeleri yatmaktadır.  Bunun yanı sıra fiyat bakımından da her ikisi arasında büyük farklılıklar bulunuyor. Dolapların raf sayısı tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta.

2019 Banyo Dolabı Fiyatları

Güncel piyasa değerine göre banyo dolapları 130 liradan başlayıp 2000 liraya kadar çıkmaktadır. Çok amaçlı dolaplar genellikle sade tasarımlıdır. Takım dolap takımları ise daha modern ve estetik bir görünüme sahiptirler. Yer bakımından endişeliyseniz duvara monte edilebilen modellere göz atmalısınız. Seçim yaparken aynanın ve dolapların neme karşı dayanıklı olmasına dikat edin.

İyi bir banyo dekorasyonu yapmak isteyen kadınların en önem verdiği nokta banyo dolabı modelini doğru seçmektir. Evin mutfakla beraber uğrak noktası olduğu için banyo dizaynına özenli bir şekilde yaklaşılmalıdır. Çünkü iyi tasarlanamamış banyolar, çirkin bir görünüm sahibe olduklarından insanı gerek duş esnasında gerek diş fırçalarken pek çok kez huzursuz ederler. Ev, insanın yuvası olduğuna göre insanın evin her yerinde kendini mutlu hissetmesi gerekir. Bu da ancak iyi tasarımlarla mümkündür. Günümüzde baktığımızda 2019 banyo dolabı modelleri seçenek bakımından bir hayli geniştir. Artık herkesin şahsına münhasır tasarımlar istemesi, evini kimliği olarak benimsemesinin bu sonucu olarak banyo dolabı modelleri değişiklik göstermektedirler.

Malzeme Alternatiflerine Bakın

Banyolar görüntü bakımından düzenli ve temiz olmalıdır. Bu nedenle evin en önemli bölümlerinden biridir. Dolapsız bir banyoya sahipseniz bunun eksikliğini zaten pek çok kez yaşamışsınızdır. Havlular ve bornozlar için asacak yer aramak kurulandıktan sonra onu tekrar bir yere iliştirmeye çalışmak görüntü kirliliğine yol açar. Bu yüzden metal, ahşap ya da başka bir maddeden müteşekkil bir dolap almakta fayda var. Banyonuzun ebatlarına göre kesenize uygun doğru banyo dolapları seçebilirsiniz. Küçük bir banyonuz varsa geniş aynalı ve çok fazla yer kaplamayan modelleri; geniş bir banyonuz varsa gönlünüze göre bir modeli seçebilirsiniz.

Kullananlara geniş bir saklama alanı veren banyo dolapları artık farklı desen, model ve renklerden oluşuyor. Dolaplarda en çok mermer, metal ve ahşap ürünler tercih edilmekte. Türkiye’de bunların arasında en çok ahşap banyo dolapları seçiliyor. Buhara ve neme karşı dayanıklı ahşaplar; yirmi-otuz yıl boyunca zarar görmeden duruyor. Bu sayede hem şık bir görünüme hem de iyi bir konfor kalitesine ulaşan dolaplar banyoyu adeta çekip çevirerek daha düzenli ve daha çok vakit geçirmek istenen bir yer haline dönüşüyor. Banyo dolabı almak isteyen insanlar 2019 yılı itibariyle çok şansılar. Çünkü artık hemen bütün firmaların Internet’te online satışı var ve gerekli ölçüler verildiğinde kişiye özel dolaplar yapabiliyorlar.

Share This Post

Post Comment