2019 En Yeni Bebek Odası Dekorasyonu – 2019 Bebek Odası Takımları Modelleri

Cinsiyeti ne olursa olsun bir bebek odası evin dekorasyonunda en çok özen gösterilen yerdir. Ebeveynler, duvarının renginden tutun da halısına, aksesuarına kadar bebek odasının her bir eşyasını dikkatle seçerler. Bu yüzden 2019 bebek odası dekorasyonu yapan firmalar, epey ince düşünerek her kesime hitap eden mobilyalar üretmiş durumdalar.

Cinsiyete Göre Renkler

Bebek odası tasarımında klasik bir algıyla hareket etmek isteyenler çocukları erkekse odayı mavi; kızsa pembe renge boyatmaktadırlar. Fakat ”Herkes öyle yapıyor zaten. Farklı şeyler olsun.” diyorsanız, önünüzde pek çok seçenekler var. Kolay çıkarılabilen duvar kâğıtları, çocuklarınızın ilgisine göre alabileceğiniz pek çok sticker mevcut. Bunlara uygun bir renk seçmek içinse zaten önünüzde sınırsız sayıda seçenek var. Odayı tasarlarken çocuğunuzun kısa süre içerisinde büyüyeceğini de unutmayın. Çok kararsız kalıyorsanız mutlaka örnek bebek odalarına bir göz atın.

Hayal Dünyalarına Uygun Bir Oda Tasarlayın

Uzmanlar, oda dekore ederken yapılan renk seçiminin hayati bir önemde olduğunu söylerken çocukların imaj dünyasını da göz etmemek gerektiğini söylüyorlar. Örneğin, bir kız çocuğu için her ne kadar klişe olsa da pembemsi bir oda oluşturmak gayet anlaşılır kabul edilebilirken, bir erkek çocuk için ise masmavi bir oda tasarlamak gayet makuldür. Ancak tam tersini düşündüğünüzde ortaya absürd durumlar da çıkabilir. Pastel renklerde seçeceğiniz renk tonlarıyla gözlerini yormamış olursunuz. Onların ileride yönelmesini istediğiniz alandaki bir uzman kişinin fotoğrafını asarak çocuğunuzun ilgisini o yöne kaydırabilirsiniz. Unutmayın, her seçtiğiniz her parça aslında kocaman bir bütün oluşturacak.

2019 Bebek Odası Fiyatları

Ülkemizde inşaat sektöründe son yıllarda yapılan büyük yatırımlar mobilya sektörünün de gelişmesine yol açtı. Dolayısıyla bu alanda bir hayli çeşitlilik oluştu. Tabii bu bir bakımdan tercih yapmayı daha zorlu bir hale getirse de diğer yandan her sınıfa uygun mobilya seçeneklerin tasarlanmasına da yol açtı. Bugün bebek odası almak isteyen bir kişinin önünde 700 liradan 5000 liraya kadar pek çok seçenek mevcutsa bunu biraz da inşaat sektöründeki gelişmelere borçluyuz.

2019 Bebek Odası Takımları

Çocuk sahibi olan ebeveynlerde genel bir telaşın hakim olduğunu söylemek mümkün. Ama dikkat etmeleri gereken çok daha kritik noktalar var. Bunlardan biri bebek odası seçimi. Bazı firmalar bebek odası takımı imal ederken malzemelerin ne olduğuna dikkat etmiyorlar. Bu çocuklar için çok mühim bir problem. İleride ciddi ruhsal ve psikolojiksel hastalıklara maruz kalmamaları için organik bebek odası takımlarını özenle seçmekte fayda var. Sağlık için daha uygun olmalarının yanı sıra kullanışlı olduklarına da kanaat getirdiğimiz organik mobilyalar; bilhassa bebekler ve çocuklar için bir hayli önem arz ediyor. Yiyeceklerin yanı sıra kıyafetlerin ve en son olarak da mobilyaların organik olanlarının tercih edilmeye başlanması; günümüzde ebeveyn bilincinin ne seviyeye geldiğini anlamak için çok önemli bir nokta. Buna kayıtsız kalmayan bazı mobilya üreticileri organik bebek odaları üretmeye başladılar bile.

Bebeğinizin Rahatlığını Düşünün

2019 bebek odası takımları içerisinde, kimyasal maddelerden arınmış, koku ve alerji yapmayan malzemelerden müteşekkil mobilyaları tercih etmek, bebeklerin sağlığını korumak için çok önemli bir husus. Bilhassa yeni doğmuş bebeklerinizi kimyasal malzemelerdem müteşekkil mobilya takımlarına yatırdığınızda zaten içiniz pek de rahat etmiyordu. Ama bu uzun yıllar kullanmasında bir mahsur olmayan; koku yapmayan ve kimyasal maddelerden sakınılarak yapılmış ucuz maliyetli mobilyaları seçtiğinizde bebeğiniz gibi sizler de rahat edeceksiniz. Yüksek kalitedeki ahşap mobilyalar, betonarme binaların içerisindeki ısı yalıtımına da katkıda bulunarak odanın içerisini sıcak tutmakta bir hayli faydalıdırlar. Çocuğun doğayla olan ilişkisinde de önemli bir paya sahip olan organik bebek odası takımlarıyla; seçkin bir rahatlığa erişmek; konforlu bir hayat sürmek daha mümkün hale gelmiştir.

Hekimler tarafından da desteklenip alınması teşvik edilen bebek odası takımlarını; özel sipariş vererek; mağazalarda yahut online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Sipariş ederken odanın boyutlarını ihmal etmeyin. Çünkü bebeklerinizi dar alanlara hapsetmeniz, sağlık bakımından zararlıdır. Seçeceğiniz küçük ve kullanışlı modellerle hem evinizi daha dekoratif bir şekle getirebilir hem de bebeklerinizi sağlıklı kılabilirsiniz.

2019 Bebek Odası Modelleri

Bebeğinin doğumu yaklaşan tüm ebeveyni bebek odası heyecanı sarar. Aksesuar seçenekleri, raflı dolaplar, çeşitli oyuncaklar göz önünde canlandırılmaya başlar. Herkes bebeği için en sağlıklı ve sıcak seçeneği bulmak için çaba gösterir. Olabildiğince konforlu bir ortam oluşturmak için tüm şartlar zorlanır. Huzurlu bir görünüm yakalamak maksadıyla enerji verici renklerle güzel bir oda oluşturulmaya çalışılır. Tam bu noktada devreye 2019 bebek odası modelleri arasından seçim yapmak girer.

Bebek Odası Nasıl Oluşturulmalı?

Bir bebek odası tasarlamaya çalışırken ilk olarak bebeğin cinsiyetini bilmek gerekiyor. Yaygın bir alışkanlığa göre kız çocukları için pembe, erkek çocukları için ise mavi renkte odalar ağırlıklı olarak tercih edilse de ebeveynlerin önünde bu noktada ciddi bir engel yok. Hoşlarına giden, çocuğun psikolojisine olumsuz yönde etki etmeyecek tüm renkleri tercih edebilirler.

Çizgi Film Karakterlerine Yer Verebilirsiniz

Birçok çocuk, artık küçük yaşlardan itibaren çizgi filmlerle eğitilmeye başlıyor. Bir nevi modern masallar olan bu çizgi filmler sayesinde çocuklar daha ahlaklı yapılmaya çalışıyorlar. Bu yüzden çocuğunuzun odasında sevebileceği bir çizgi film karakterinin duvar kâğıdını kullanmak ya da o çizgi film karakteriyle desenlenmiş bir yatak almak güzel bir seçenek.

Hangi Malzemeli Ürünü Tercih Ettiğinize Dikkat Edin

Günümüzde ebeveynlerin eğitim seviyesinin artması sonucunda organik bebek odası takımları almak yaygın bir hale geldi. Zira bazı yapay maddeler çocuğun sağlığına çok ciddi zararlar verebiliyor. Haliyle bunun önüne geçmek için biraz dikkatli olmak lazım. Mesela kokan bir malzemeyle oluşturulmuş bebek odası takımı tercih edilmemeli. Onun yerine organik yapımında odunların kullanıldığı ahşap bir oda takımı tercih edilebilir.

Işığın Geldiği Yön Çok Önemli

Bazı ebeveynler güneşin bebek odasına düşme açısını hesaba katmadan beşiği olur olmaz yerlere yerleştirebiliyorlar. Bu bebeğin çok ciddi bir sağlık sorunuyla karşılaşmasına sebep olabilir. Dolayısıyla odanın özellikle öğle vaktinde en çok güneş alan kısmı tespit edilmeli ve beşik kesinlikle oraya konulmamalı. Bunun yanı sıra beşiğin yanına ortopedik bir ebeveyn koltuğu koyarak ihtiyaç duyduğunuz takdirde onun odasında uyuyabilirsiniz. Bebeğinizi büyütürken buna ihtiyaç duyacağınıza eminiz.

2019 Bebek Odası Dekorasyonları

Bebek odalarının güzelliğini taçlandıran yeni mobilya tasarımları sayesinde; çocuklarımızın odaları her gün daha güzel ve göze hoş gelen modern dekorasyonlara sahip oluyorlar. Bunun için faaliyet gösteren birçok marka; en güzel mobilya ürünlerini tasarlamak için birbirleriyle yarışıyor. Bebekler için epey imtina edilerek, titiz bir şekilde hazırlanan bu tasarımlar sayesinde; bebeklerin her ihtiyacını karşılayacak mobilya türleri imal ediliyor. Gittikçe rahatlaşan karyolalar, konforlu bebek koltukları, masaları, sandalyeleri artık her detaya dikkat edilerek hazırlanıyor. Bu bebekler için bir hayli güzel bir durum çünkü; onların hayal dünyasına göre yapılmış tasarımlar sayesinde kendilerini çok daha huzurlu hissediyor; güzel bir uyku uyuyorlar. İşlevsel yönü bakımından zengin olan çok sayılı çekmecelere, bebeklerinize ait tüm eşyaları ve bakım ürünlerini; yani, bezler, kıyafetler, oyuncakları yer arayışına girmeden pratik bir şekilde yerleştirme olanağı tanıyan mobilyaları bundan dolayı özellikle yeni evlenmiş aileler çokça tercih ediyor. 2019 bebek odası dekorasyonları hayli geniş seçeneklere sahip olduğundan mutlaka bir göz atılmalı.

Bebekler, dünyadaki en değerli varlıklardan birisi. Bu yüzden onların bulunduğu ortamı daha iyi ve kullanışlı bir yer haline getirmek her ebeveynin başlıca görevi. Bazı insanlar bebek odalarını lüzumsuz bir şeymiş gibi addetse de bu oldukça kötü bir yaklaşım. Çünkü araştırmalar, çocukların bulunduğu mekanların fiziksel ve ruhsal bakımından onlara büyük tesiri olduğunu gösteriyor. Çocuk, gözünü ilk açtığında, ona ait olan eşyaları hissedecek bir müddet sonra onlara alışarak bir bütünlük sağlayacaktır. Odaya asacağınız fosforlu lambalar, rakamlar sayesinde resmetme yeteneği ve algılama eşiklerini geliştirebilirsiniz.

Yeni Trend Tasarımlarla Tanışın

Her yeni yılda mobilya tasarım şirketleri yeni birer model tasarlıyorlar. Ebeveynlerin kişisel istekleri doğrultusunda mobilya üreten firmalar da mevcut. Çocuk, vaktinin büyük bir çoğunluğunu odasında geçireceği için onun cinsiyetine göre seçeceğiniz bir renkle odayı dizayn etmeniz çok daha iyi olacaktır.  Mobilya seçerken aynı zamanda mobilyanın yapıldığı ahşap türünün organik olup olmadığına, kimyasal bir madde içerip içermediğine bakmanız gerekir. Bu şekilde hareket ederseniz çocuğunuzu her gün gönlünüz rahat bir şekilde uyutabilir; kendiniz de derin bir nefes alabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment