2019 En Yeni Mutfak Seramikleri – Fiyatları

Cam seramik modelleri bu günlerde gayet yeni ve orijinal tasarımlarla evlerini yeniden dizayn etmek isteyen insanların başını döndürüyor. Özellikle banyo ve mutfaklarda kullanılan bu cam seramikler renk ve desen açısından görülmemiş bir ahenk yakalıyorlar. Temizlerken insanı uğraştırmaması, bir hayli sağlam olması ve kolay bir şekilde temizlenebilmesi çok büyük bir kazanç. Cam mozaikler daha çok bu sebepten ötürü tercih ediliyorlar. Tabii mutfak dekorasyonu yaparken oldukça dikkat edilmesi gerektiği herkesin malumu. Bilhassa mobilya sektöründe yapılan yeni yatırımlar seçeneklerin artmasına sebebiyet verdiğinden artık seçim yapmak daha da zor. Mutfak dekorasyonu yaparken her parçayı ayrı ayrı ele alarak ahenkli bir bütün oluşturmak gerek. Mesela tezgahüstü bir fayans tercih edeceksek onun sadece şıklığına değil aynı zamanda diğer parçalarla yakalayacağı uyuma da dikkat etmek gerek. Bu da renk, malzeme ve desenleri tek tek incelemek anlamına geliyor. Düz renkli, kabartma desenli, doğal taş kaplamalı, cam mozaikli, metal fayanslı, mermer kaplamalı tezgahlar gibi pek çok seçenek tüketiciye sunulmuş durumda.

Araştırmalar Size Yön Versin

Araştırmalara göre kadınlar daha çok camlı seramik modellerini beğenip tercih ediyorlar. Kolay kir tutmamaları, çizilmemeleri ve rahat bir şekilde temizlenebilmeleri bunun sebebi olarak görülebilir. Sağlam bir yapıya sahip oldukları için yıllar boyu kullanmak mümkün. Üstelik pek çok farklı renkte de üretilebiliyorlar artık. Yani uyum sağlamak daha kolay. 2019 mutfak seramikleri arasında parlak ve soluk renkler arasında en çok parlak olan modeller satın alınıyor.

Kullanılan seramiğin ve malzeme kalitesinin seviyesi mutfak tezgahüstü fayansların ücretini belirliyor. Satın almadan önce detaylı bir piyasa taraması yapmak zaruri. Zemin kaplamasının hangi renk olduğu hangi maddelerden oluştuğu, klasik mutfağı mı yoksa modern mutfağı mı tercih etmeniz, mutfak dolaplarının rengi güzel bir mutfağa sahip olabilmek için doğru yapmanız gereken seçimlerdir. Kırılması daha güç olduğu için fayanslı modelleri tercih etmek iyi gibi görünse de bu şekilde pek de estetik bir görünüm elde edemeyeceğinizden dolayı renkli ve desenli duvar kâğıtları alarak zevkinize göre kendi başınıza güzel bir mutfak dizaynı yapabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment