2019 En Yeni Ofis Dekorasyonu Modelleri

İş yerlerinin dekorasyonu bir hayli önemlidir. Günün pek çok saatini geçirdiğiniz ofislerde rahatlığı ve kişisel zevkleri göz ardı etmemeniz gerekir. Elimizdeki verilere göre ofislerin dizaynı çalışanların psikolojisini doğrudan ya da dolaylı olarak etkilemektedir. Bu yüzden şirket sahipleri artık uzmanlara danışarak uygun bir ofis dekorasyonu yapmaya çalışmaktadırlar. Biz de 2019 ofis dekorasyonu seçeneklerini derlemekte fayda gördük.

Uygun Bir Çalışma Ortamı

Herkes çalıştığı ortamın çok yönlü, işlevsel özellikleri olan, eğlenceli bir yer olmasını ister. Bu nedenle ofislerin çalışma alanına ve hitap ettiği kesime uygun olmak kaydıyla mobilya, zemin duvar ve aydınlatma yöntemleri oldukça önemli. Modern tasarımlı ofislerde artık graffitiler bile yer alıyor. Bu sayede çalışanların psikolojisi en sağlıklı seviyede tutularak, güzel bir görünüme sahip ofis içerisinde dayanışma ortamının da oluşturulması sağlanıyor. Bir diğer nokta ise ciddiyet. Şık tasarımlı aynaların ve araç gereçlerin yer aldığı ofislerde ara veren çalışanlar az da olsa işin stresinden uzaklaşabiliyorlar.

Masalardaki Kişisel Eşyalar

İnsanların çoğu gün içerisinde kısa süreliğine de olsa dalıp uzak bir yerlere gidebiliyorlar. Bunu sağlayacak bir fotoğraf, kalem yahut özel bir objeyi masada bulundurmak olumlu sonuçlar doğurabileceği gibi olumsuz sonuçlar da doğurabilir. Dinlenmek de çalışmak ve öğrenmenin bir parçası olarak kabul ediliyor modern çağda. Bu sebeple bir objeye bakıp biraz mola vermek, kendinizi hissetmek gayet faydalı olabilir. Ama size zarar veren, üzülmenize yol açacak bir objeyi masanıza koymak çalışma performansınızı düşürebileceği gibi sosyal yaşamda da psikolojinizi bozabilir.

Estetik ve Orantı

Ofislerin daha geniş ve ferah görünmesi için aynalar çok önemli bir yere sahip. Bunun yanı sıra renk seçimi de önemli bir faktör. Ayrıca ofisteki koltukların ortopedik ve rahat olması hem şıklık hem de sağlık bakımından önemlidir. Çalışanların masaları mümkün olduğu derecede birbirinden uzakta durmalı. Böylelikle daha şık ve modern bir görünüm elde edilebilir. Ofis ortamında kullandığınız her aksesuarın atmosfere etkisi olduğunu unutmayın.

Share This Post

Post Comment