2019’da Yeni Trend Sokak Modası

Sokak modası son yıllarda oldukça sık karşımıza çıkan bir tabir. Aslında sokak modası bayanların tarzını ve hissiyatlarını ortaya koyan bir tabirdir. Her bayan biraz daha kendi ruh dünyasına hitap eden kıyafetleri seçer. Bu sezon sokak modasında bayanlar bütün dikkatleri üzerine çekecek. Çünkü kıyafetten aksesuara her tür detayda neon renkler ile sağlanan bir uyum göze çarpıyor. Bol paça ve payetli pantolonlar bu sezon sokak modasına yön veren en önemli tasarımların başında yer alıyor. Sarı renk ise bu sezon sokak modasında en çok tercih edilen renklerin başında yer alıyor. Sokak modasında ayakkabı, çanta ve gözlük bu sezon olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Bu sezon sokak modası şehir ve mekânlara göre de değişiyor. İstanbul sokaklarında farklı, Ankara ve yurt dışında farklı bir sokak modası var. Ancak modeller değişse de renkler hepsinde de deyim yerindeyse çok çılgın. Sokak modasında ayakkabılar biraz daha nostaljik tasarımlardan oluşuyor. Sarı, kırmızı, yeşil gibi renklerin çok sık kullanıldığı ayakkabılarda modeller ise kalın ve yüksek topuklu tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Sokak modasında hırka ve cekette yine bayanların özgür giyim isteyen ruhlarına hitap eden tasarımlardan oluşuyor. Özel günlerde ve günlük giyimde kullanılan daha ciddi ceket modelleri sokak modasında salaş ve daha farklı stiller ile karşımıza çıkıyor.

2019 Modasında En Yeni Renkler

Son yıllarda moda dünyasında sade ve soluk renklerin yerini daha canlı ve bütün renklerin kullanıldığı renkler alıyor. Özellikle aksesuarlarda neon renkler oldukça sık kullanılıyor. Yeşil, kırmızı, sarı ve saks mavisi son iki yılın en çok kullanılan renkleri arasında yer alıyor. Renkler elbise ve kıyafetlerle uyum sağlayacak şekillerde kullanılıyor. Örneğin sarı bir elbise ile yeşil bir ayakkabı mükemmel bir kombin oluşturuyor. Mavi ise kırmızı ile uyum sağlayan en doğru renk seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu sezon en yeni renkler kıyafetle zıt olarak olarak seçilen renklerin göze çarpması ile moda da yerini alıyor.

Siyahın beyazla kullanımı da yine bu sezon yine uzun zamandır kullanılmayan renk kombinleri olarak moda dünyasına giriş yapıyor. Aslında bu sezon uzun yıllardır rafa kaldırılan renkler yeniden gün yüzüne çıkıyor. Özellikle elbise modellerinde canlı pembe ve petrol mavisi moda dünyasına hızlı bir giriş yapıyor. Bahar ve yaz aylarında bu sezon bütün renklerin bir arada kullanıldığı modeller bayanların ilgisini çekiyor. Çiçekli ve payetli tasarımlarda oldukça sık kullanılmış. Çantalarda parlak ruganın en canlı renk seçenekleri ile kullanılması da modaya yeni bir soluk katmış. Günlük giyimde daha sade renkli çantalar kullanılırken gece kıyafetleri ile dore ve lame renkte simli parlak çantalar tercih edilmiş.

Share This Post

Post Comment