2020 Yılı Katip Alımları Ne Zaman Olacak?

Değerli okurlarımız bugün sizlere birçok arkadaşımızın sabırsızlıkla beklediği bir konuda yazımı yazmaya koyulduk. Yazımızın bugünkü konusu 2020 Katip alımları nasıl ve  ne zaman olacak tır.

Yaklaşık bir yıldır devletin mecliste görüşüp onay verdiği 5000 katip alımı konusunda siz değerli arkadaşlarım gibi bende bekliyorum. Her gün belki bir ilan çıkmıştır diye internete girip araştırma yapmaktan bıktık.

Türkiyede iyi veya kötü ne olursa olsun kendimizi devletin bir kademesine atabilmek için çabalıyoruz ama ülkemizde oluşan ve yıllardır değişmeyen düzenden birçoğumuz maduruz kimilerinin arkasında dayısı var bizim ise arkamızda kimse olmadığı için kendi emeğimizle bir yerlere gelmek istiyoruz.

2020 Yılında alınacak olan 5000 katip alımı bizler için oldukça önemli bir şans eğer Adalet Bakanlığı söylendiği gibi 5000 tane katip alacak ise en azından 5000 tane arkadaşımız kendini devletin bir kademesine atmış olacak tabi ki bunun için çok çalışmanın yanın da birazda arkanızda birilerinin olması gerekiyor herhalde bu konudan mağdur olan biri olarak siz değerli arkadaşlarımı gayet iyi anlıyor ve bu yazıyı kaleme alıyorum.

5000 Katip alımı ne zaman yapılacak 2014 te katip alımı olacak mı bu konular hala şu tarih itibari ile de muamma yapacak hiçbir şeyimiz yok bize düşen oturup beklemek son günlerde devletinde içinde bulunduğu durum çoğu arkadaşımız gibi bizimde yüreğimizi ağzımıza getirdi ama biz hala umudumuzu kayıp etmedik sizlerde umudunuzu kaybetmeden çalışmalarınıza devam edin.

2020 Katip alımları konusunda bizler duyumlarımıza ve bundan önceki sınav takvimlerine göre 2020 katiplik alımı ilanının yakın zamanda askıya çıkacağını ve bu bekleyişin son bulacağını düşünüyoruz umarız en kısa zamanda ilan asılır ve bu bekleyiş yerini tatlı bir heyecana bırakır hepinize şimdiden başarılar diliyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Beklenen açıklamalar yavaş yavaş yeni yılla birlikte askıya çıkmaya başladı yeni yılla birlikte Adalet Bakanlığı  2014 İcra Katibi alımı yapacağını duyurdu. Bizde bu yazımızda İcra katibi alımı ile ilgili bilinmeyenler, İcra katipliği sınavına nerede girmeliyim gibi sorularınıza  cevap alacaksınız İcra katipliği alımında yapılan değişikle icrap katibi alımı için alınacak katip sayısının 20 katı kadar adam çağırmaya karar vermeleri kpss puanı düşük olan arkadaşları mağdur edeceğe benziyor.

2020 katiplik alımlarında değişiklik konusunda sizlere bilgiler vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı İcra katipliği için icra katipliği sınavları açtılar ve bu sınavlarda geçmiş yıllar ki sınavlardan farklı birçok durum gözlendi. Bu durumlar genel katiplik alımları 2020 de etkiler mi sorusu gündeme geldi.

Birçok arkadaşımız icra katipliği sırasında uygulanan durumların genel katiplikte de uygulanıp uygulanmayacağı konusunda fikir sahibi değil aslında bizlerde bu konuda fikir sahibi değil pek bakanlığın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. 2020 Genel katiplik alımı tarihleri konusu da henüz net bir tarih yok bu nedenle bakanlık uygulanacak olan kurallar konusunda da bir bilgi vermiyor bizlerde sizler gibi çoğu arkadaşın hayali olan memurluk hayalini gerçekleştirmedeki bu yolların da karşılaşacakları sıkıntıları bilmiyoruz.

Sizler için çok önemli olan bu sınavın tarihlerinin bir an önce açıklanması ve aday arkadaşlarımızın en azından tarih konusunda, açıklanacak mı , açıklanmayacak mı veya  sınav konusunda değişiklik olacak mı gibi düşüncelerinden bir an önce kurtulmalarını bizlerde çok istiyoruz. İnşallah en yakın zamanda katiplik alım tarihleri açıklanır ve bizlerde sizlere burada detaylı bilgileri sunarız.

Share This Post

Post Comment