2020 Yılının Tercih Edilen Moda Renkleri

2020 yılında özellikle kıyafetlerde tercih edilen renkler yine cıvıl cıvıl. Yılın rengi diye tanımlanan birçok renk mevcut. İlkbaharın gelmesi ile beraber mağazaların vitrinlerinden de takip edeceğiniz gibi canlı renk tercihleri bu senede devam ediyor. Vazgeçilmeyen siyah ve beyaz kombinasyonu modası vazgeçilmeyen tercihlerin arasında. Bikiniden cekete, pantolondan tshite birçok alternatif için kullanabileceğiniz renk kombinasyonları kendilerini yavaş yavaş belli etmeye başladı.

Yılın rengi olarak en baş sıralarda kendini gösteren yeşil, hem kıyafet hem de takı ve makyaj gibi ayrıntılarda çoktan yerini aldı. Her yer için kurtarıcı renk diye adından söz ettiren siyahı da gardıroplardan eksik etmemek gerekli. Bunun yanında lavanta renginin pastel tonları da kıyafetler üzerinde ki etkisini unutmamak gerekli.

Her sene olduğu gibi mutlaka kırmızının tonlarını kullanmaktan geri kalmayan modacıların 2016 yılında ki tercihleri biraz daha soluk olarak tabir edilen kırmızıdan yana. Mor ve pembenin tonlarına da sıklıkla rastlanıyor. Ünlü markaların bu senede vazgeçemediği beyaz hemen hemen her kıyafet için ayrı bir stil yaratma imkanı tanıyor.

Mavi renginde kombinasyonlarda atlamadan kullanılması ve özellikle pastel tonları ilkbahar koleksiyonlarında tercih edilmiş. Buz mavisi de yeniden yükselişte. Sarının kullanım yoğunluğunun artması ile turuncu renginde beraberinde getirmesine şaşırmamak gerek. Tüm kıyafet seçimlerinizi ya da aksesuarlarınızın renklerine karar vermede bu sene için aklınız da olması gereken başlıca renkler bunlar. Bunların yanı sıra gri ve altın tonlarına da yer vermeniz oldukça şık bir görüntü sağlayacaktır.

Share This Post

Post Comment