Abiye Kıyafet Seçiminde Bakımlı Olmanın Etkisi

Her bayanın abiye modası hakkında ayrıca bir ilgisi vardır. Çünkü abiye kıyafetler bayana kendisini özel hissettirir. Normal günlük yaşantınızda giyemeyeceğiniz gösterişli ve şık olan bu kıyafetler bayanın adeta bir yıldız gibi parlamasında yardımcı olur. Fakat sadece abiye kıyafeti o yıldızın parlamasının dikkat çekmesini sağlamayacaktır. Çünkü bir kadın tüm özellikleriyle bir bütündür ve birçok konuya özen göstermesi gerekmektedir. Yani sadece seçtiği kıyafet değil aynı zamanda kendi fiziksel hatları ve sağlıklı olması da çok büyük önem taşımaktadır.

Moda tasarımcıları bir kıyafeti yaparken öncelikle kendi düşüncelerine önem verirler. Yani neler ön plana çıkar ve nasıl bir tasarım bayanların beğenisini kazanır diye düşünürler. Fakat bu işlemden sonra ana kısım ne tarz müşterilere hitap ettiklerine gelir. Örneğin akıllarında yarattıkları bir abiye elbise dar kesimken mükemmel bir sunuş sunarken sırf kilolu bir müşterinin de bu kıyafetten yararlanması için bedenleri büyültülür. Doğal olarak git ve kilosu yerinde olan bir kişi dar kesim olan modeli alıp, çok daha şık görünürken, kilolu olan bir kişi mecbur büyük beden olanı alır ve istediği görünümü elde edemez.

Bu duruma göz attığımızda abiye kıyafetini seçerken bakımlı olmanın ne kadar büyük bir etki kattığını anlayabiliyoruz. Bunlara ek olarak yapacağınız makyaj, takacağınız takılar ve yüzünüzün pürüzsüz olması gibi bakımlarda kıyafetin çok daha şık durmasında etkili olacaktır. Örneğin pürüzsüz bir cilde sahip olan bayanlar beyaz rengi gibi açık renkli abiye kıyafetleri rahatlıkla tercih edebilirken, yüzünde siyah nokta, sivilce ya da benzeri cilt problemleri olan bayanlar mecburen koyu renklere yönelir. Bu durumda da moralleri oldukça bozulur.

Tüm bu örneklere baktığımızda kadın sağlığı konusunda ne kadar duyarlı olmamız gerektiğini hemen anlayabiliyoruz. Düzenli beslenme, iyi bir cilt bakımı, egzersiz yapmanın sağladığı faydalar, güzellik sırları ve benzeri konularda bilgi sahibi olmak hayata bakış açımızı değiştirecektir. Bu sayede belki de denemeyi hiç düşünmediğiniz kıyafetleri denemeye başlayabileceksiniz. Bu sayede moda ile ilgili sırlara çok daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Abiye Elbiselerde Tercih Edilen Çeşitli Kombinler

Genel olarak abiye modası çok farklı özellikleri içerisinde bulundurmaktadır. Yani abiye elbiseler seçilirken bayanlar farklı olan kısımlara dikkat etmektedirler. Kısacası sadece elbise değil, aynı zamanda elbise ile uygulanan takılar ve aksesuarlarda büyük önem taşımaktadır. Tabi hangi abiye modeline hangi takıları takmanız gerektiği hakkında bilgi edinmeniz için kaliteli bir kaynağa ihtiyaç vardır. Biz bu konuda size kısaca yardımcı olmaya çalışalım.

Pembe Abiye Elbiseler ile Taşlı Küçük Çantalar

Bayanlar için pembe rengi her zaman tercih edilebilecek bir renk tonudur. Fakat özellikle genç kızlar için çok daha cazip bir renk tonudur. Dolayısı ile gen kızların pembe rengini sahiplenmiş olan bir abiyeyi en iyi şekilde taşıması için elbisesini ön plana çıkarması gerekir. Bu duruma bakıldığında uzun etek boylu bir elbisenin yanı sıra taşlı küçük çantalar çok güzel bir seçim olacaktır. Ayrıca straplez kesim yerine de askılı bir kesim bu abiye elbisesini daha çok ön plana çıkaracaktır. Ayakkabı tercihi olarak da pembe rengine yakın bej renk bir uzun sivri topuklu bir ayakkabı oldukça şık görünecektir.

Mezuniyet Davetlerine Özel Abiye Kombinleri

Mezuniyet gecelerinde genç kızların tarzlarını çok daha güzel bir şekilde göstermeleri için daha çok kısa etek modelli abiyeler üzerine yoğunlaşmaları gerekir. Moda tasarımlarına baktığımızda özellikle bej ve krem rengi modeller ön plana çıkmaktadır. Üst tarafı krem rengi ve alt tarafı bej rengi olan bir abiye elbise oldukça şık duracaktır. Buna eklenecek yuvarlak büyük küpeler, taşlı küçük bir çanta, bej rengi taşlı bir kolye ve gene bej rengi bir topuklu ayakkabı güzel bir seçim olacaktır.

Bu kombinler size verebileceğimiz abiye modellerinden sadece 2 tanesidir. Daha farklı pek çok kombin vardır ve bunları doğru bir kaynaktan incelemek yapılacak en doğru hareket olacaktır. Bunlara ek olarak bu kıyafetleri en iyi şekilde taşıyabilmek adına kadın sağlığı konusunda da ayrıca bilgi sahibi olmak yararlı olacaktır. Bu sayede hangi kıyafeti nasıl giyeceğinize kıyafet değil, siz karar verebilirsiniz.

2020 Abiye Modasındaki Farklılıklar

2020 senesine girdiğimiz şu günlerde abiye modası oldukça değişti. Öyle ki 2017 senesindeki tasarımlara göre çok daha farklı tasarımlar tercih ediliyor. 2017 senesinde daha çok dar kesim abiye modelleri tercih edilirken 2020 senesinde daha çok büyük beden abiyeler dikkat çekiyor. Ayrıca tasarımları incelediğimizde daha çok gösterişe yer veriliyor. Yani 2019 senesindeki o saf ve doğal görünüşün yerine daha çok taşlı ve çeşitli motifli süslemeler alıyor. Doğal olarak bu sene kadınlar biraz daha fazla dikkat çekecek gibi duruyor. Tabi abiye modelleri sezonluk olarak değiştiği için farklı tasarımları önümüzdeki aylarda görmekte mümkündür.

Yeni modeller ve yeni tasarımlar dikkat çekerken ülkemizde özellikle tesettürlü abiyelerde de büyük bir artış meydana geldi. Eskiden davetlerde ve organizasyonlarda tesettürlü bayanlar takım tercih ederken günümüzde artık abiye tercih etmeye başladılar. Doğal olarak da tasarımcılar bu ilgiyi karşılamak adına çok daha yeni modelleri piyasaya sürdüler.

 Günümüzde farklı renklere sahip etek ve üst kısım kombinleri ile oldukça şık abiye modellerini bulmak mümkündür. Bu anlamda oldukça güzel çalışmalar vardır ve hemen hemen hepsi oldukça güzel sonuç vermektedir. Doğal olarak bu durumlar düşünüldüğünde de moda her geçen gün kendini geliştirerek herkese ulaşmaktadır. Tabi tüm bu gelişmeleri takip etmek içinde doğru bir kaynak bulmak oldukça önemlidir.

Bunlara ek olarak moda gelişe dursun aynı zamanda insanların her sene sağlıklarına daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü bir birey sağlığı ile doğru orantılı olarak güzel bir görünüme sahip olabilir.

Örneğin kadın sağlığı giyim sektöründe oldukça önemli sayılan bir durumdur. Mankenler sağlıklarına göre seçilmektedir. Hiç kimse sağlığı tam olarak yerinde olmayan bir mankene kendi ürününü tanıtmak istemez. Doğal olarak kıyafetlerin üzerinizde çok daha güzel durması için öncelikli olarak sağlığınızın yerinde olması gerekir. İşte size bu bilgileri sunacak olan kaynaklarda bu sebepten dolayı büyük önem taşımaktadır. Yani hem sağlık hem de moda konusunda size tutarlı bilgiler sunacak bir kaynak sayesinde yaşantınızı çok daha güzel bir şekilde planlayabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment