Aile ile ilgili Güzel Sözleri

Sosyal medyanın ve google’nın en çok beğenilen Aile ile ilgili sözleri. Kısacası her Anne Baba ve çocukların kısacası her aile nin duymak istediği anlamlı, güzel, duygusal, etkili, resimli dini Aile sözleri yayınlıyoruz. Sizlerde bu en yeni, en etkili, resimli güzel Aile sözleri ni Ailelerinizle paylaşabilirsiniz.

En Güzel Dini ve Anlamlı Aile Sözleri 

♥ Bir Müslümanın evladı, ibadet edince, kazandığı sevap kadar, babasına da verilir. Bir kimse, çocuğuna günah öğretirse, bu çocuk ne kadar günah işlerse, babasına da o kadar günah yazılır

Hadis-i Şerif

♥ Bir Çocuk Besmeleyi ilk Defa Söylediğinde Allahü teala, çocuğun, çocuğun ane ve babasının, çocuğa besmeleyi öğretenin cehenneme girmemesi için senet yazdırır
Hadis-i Şerif

♥ Çocuklarda, basta anne ve babalarini kosulsuz severler. Bir zaman sonra onlari yargilamaya baslarlar. Nadiren onlari affederler.

♥ Baba olmak zor degildir. Ama babalik etmek zordur

 ♥ Umarimki, iyi ana baba olma ihtiyacinizdan oturu utanc duymayacaksiniz ve bunu elde etmede etkili yontemler bulmak icin yeterince mutevazi ve azimli olacaksiniz.

♥ Cocuklar, basta anne ve babalarini kosulsuz severler. Bir zaman sonra onlari yargilamaya baslarlar. Nadiren onlari affederler.

♥ Insanlar cocuklarini gelecekte birseyler vaadettikleri icin degil, kendilerinin oldugu icin severler.
♥ Evinize gitmediginiz zamanlarda, nerede oldugunuzu merak eden birinin olmasi, cok eski bir insani gereksinimdir.


♥ Aile, kotuluklerin barinmadigi en muhtesem ve saglam kale gibidir.

♥ Bir babanin cocuklarin yapabilecegi en buyuk iyilik onlarin annelerini sevmektir.

♥ Yarista birinci de olsaniz sonuncu da, farketmez. Buyukannenize gore kazanan hep sizsiniz. 

♥ Anne ve babalarini olduklari gibi goren ve taniyan cocuklar, en iyi yetismis cocuklardir. Iki yuzluluk ana babalarinin gorevleri degildir.
♥ Stresli amanlarda, pek de inandirici olmayan aile goruntusu neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gercek kisilikleri aciga cikar. 

♥ Sene gibi, kederde havaya bulasir. Herhangi bir evin icine bir bakis, o evde sevgi yada mutsuzlugun hukum surdugunu size anlatmak icin yeterlidir. 

Share This Post

Post Comment