Bahçe Balkon Dekorasyonu

Evlerımizin önemli bir parçası haline gelen bahçe veya balkon kullanımı son zamanlarda daha da önemli hale geldi. Stres atma, dinlenme, güneşin veya doğanın tadını çıkarabileceğimiz bu alanların dizaynı oldukça önemli.

Öncelikle bahçenin alanı dizayn için kullanacağımız malzemenin seçiminde en önemli etkendir. Küçük bir alana sahipsek bu alanı bir çardak yoluyla zenginleştirebiliriz. Bunun için kullanabileceğiniz objeler ise daha da hareketli bir alan yaratmanızda size yardımcı olacaktır. Örneğin süs havuzları, bunların etrafına döşenen ve adeta bir deniz kıyısına benzeyen doğal taşlar ortamınızı çok daha keyifli hale getirecektir. Duvar görünümlü doğal taşların kullanımı görüldüğü üzere evinizin neredeyse heryerinde kullanılabilir hale gelmiştir.

Tabii ki çiçekler bu alanlarda olmazsa olmazdır. Bütçenize göre ev dekorasyon mağazalarında satılan küçük heykel tarzı objelerle daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz. En olmazsa olmazlardan biri ise şüphesiz aydınlatma fenerleri veya benzeri ışıklandırmalar. Renkli ve ilginç saksılarla da bahçe veya balkonlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Özellikle saksılarda çok çeşitli biçim ve renkler mevcut.

Eğer geniş bir alana sahipseniz, sizlere önerimiz, üzerlerine bitki sardırılan, gölge sağlayan, ahşap veya metalden, çatılı kamelyalardır. Bunlar yemek yeme, dinlenme, kitap okuma gibi birçok gündelik işlerinizi yapabileceğiniz alan yaratmanız için idealdir.

Yaz aylarınızın vazgeçilmezi olan bu bahçe ve balkonların yanı sıra, bütçesi biraz daha uygun olanlar için ise kış bahçesi her mevsim size hem doğal hem de ev ortamı sunacaktır.

Share This Post

Post Comment