Baskılı Tişört Modelleri

Moda trendlerinin su gibi hızlıca akıp geçtiği günümüzde, baskılı tişört modelleri moda trendlerine damgasını vuruyor.

Baskılı tişörtler denince aklımıza piyasada bulunan birçok çeşidi bulunan baskılı tişört modelleri gelmektedir. Ancak bunun yanı sıra siz de gerek evinizde gerekse uygun internet sitelerini kullanarak, düz tişörtlerinizi istediğiniz gibi grafikler veya resimlerle renklendirebilir ve kendinize özel tasarımlar yaratabilirsiniz.

Online Baskılı Tişört Tasarımı

Kendi tarzınıza uygun, kendinizi ifade eden baskılara ulaşamıyor ve aradığınızı bir türlü bulamıyorsanız, size tasarımınızı kendiniz yapmanızı öneriyoruz. Hali hazırda internet üzerinden bunu yapabileceğiniz birçok site bulunmaktadır.

Sizlere örnek olarak sunulan birçok tasarımın yanında sizler istediğiniz grafikleri, fotoğrafları ve ya görselleri tişörtleriniz üzerine bastırabilirsiniz. Size uygun baskılı tişört tasarımı ile çevrenizdekilerinde maksimum beğenisini kazanacaksınız.

Baskılı tişört tasarımı, gündelik hayatında dikkat çekmek ve çevresinin beğenisini toplamayı alışkanlık getirmiş olanlar için bulunmaz bir nimettir.

Anlamlı Hediye Basklı Tişört

Baskılı tişörtleriniz ile kişiye özel anlamlı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Sizden bir parça katarak, sizi yansıtan renkler ve grafikler kullanarak eşinize, sevgilinize, anne, babanıza veya kardeşlerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz.

Bunun yanında anne – kız tişörtleri, baba – oğul tişörtleri ve sevgili tişörtleri gibi kişiye ve ikililere özel tasarımlarınızı da oluşturabilir, bunları sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Özel günlerde anlamlı ve değişik hediyeler hazırlamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan baskılı tişörtler için hayal dünyanızı kullanmanız ve yeteneğinizi konuşturmanız yetecektir.

Evde Baskılı Tişört Yapımı

Tişörtlerinize ve ya belli kumaşlara baskı uygulamak istiyorsanız, bunu evde kendi imkânlarınızla kolaylıkla yapabilirsiniz.

Evde yapacağınız baskılı tişört faaliyeti için gerekli malzemeler:

  • Kurşun kalem
  • Asetatlı kalem
  • Kumaş boyası
  • Neşter
  • Kopya kâğıdı
  • Orta uçlu resim boyama fırçası
  • Ütü

Evde baskılı tişört yapımı için ilk aşama basılacak olan grafiğe karar vermek ve baskı için gerekli malzemeleri temin etmektir.

Bunun sonrasında seçtiğiniz grafiği çizmelisiniz. Eğer ki çizme yeteneğine sahip değilim diyorsanız, kopya kâğıdı kullanabilirsiniz. Çizilen grafiğin çizgileri son derece belirgin olmalıdır.

Çizmiş olduğunuz grafiğin sınırlarını neşter yardımı ile kesmelisiniz. Kesilen bölgeleri çıkarttıktan sonra kalan kısım baskı çalışması için kullanılacak kalıptır.

Baskıyı uygulayacağınız bölgeye ( tişört, çanta, kumaş, bez vb…) kalıbı düzgün bir şekilde yerleştiriniz. Uygulama yapılacak tişörtü düzgün ve kaymayan bir zemine yerleştirmelisiniz. Daha sonra üzerinden ütü ile geçiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ütünün yapılacağı bölgenin ısıdan etkilenmeyecek bir bölge olmasıdır.

En zevkli kısım ise tişörtünüzü renklendirme kısmıdır. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra edindiğiniz fırça ve boyalar yardımıyla istediğiniz tişörtünüzü boyayabilirsiniz. Kalıbımızın görevi burada ortaya çıkıyor. Kalıbı keserken ne kadar dikkat ederseniz baskı o kadar kaliteli ve düzgün görünecektir.

Boya tişörtünüze iyice etki ederek kuruduğunda tişörtünüz giyilmeye hazır bir hal almış olacaktır.

Share This Post

Post Comment