Başörtüsü ve Şal Modelleri

Kuşkusuz ki bayanlar olarak bizler modanın en yakın takipçileriyiz. Gerek dekorasyon konusunda gerekse giyim konusunda yıllım moda ve trendleri takip ederek ona göre giyinen bayanlarımız için başörtüsü ve şal modelleri de büyük bir öneme sahiptir.

Tesettür giyimi için vazgeçilmez trendlere sahip olan başörtülerinin bağlanma şekilleri ve desenleri ile kullanıcıları için apayrı bir yere sahiptir. Başörtüsü ve şal bağlama şekilleri ile de farklı tarzlar yakalayan bayanlar farklı desen kombinasyonları ile de çevrelerindekilerin beğenisini toplamakta ve ilgi çekmektedirler.

Başörtü ve Şal Modası

Mobilyadan dekorasyona giyim kuşama kadar olan tüm yeni trend ve moda akımlarını birbirlerinden etkilenmekte ve birbirlerinden doğmaktadır. Tam olarak da bu sebeple giyim trendlerinin renklerini ve desenlerinin nereden doğduğunu araştıracak olursak, tüm moda renkleri mobilya trendleri ile birlikte doğar. Mobilyadan elektroniğe, dekorasyondan giyim kuşama tüm trendler birbirini takip eder.

Başörtüsü ve şal modası için konuşacak olursak, kısaca ifade edebiliriz ki; renk trendleri tüm sektörler için belirli bir şekilde ilerlemektedir.

Yani günümüzün modası olan renkler başörtü ve şal modası için de geçerlidir. Bu sebeple mevsimlere göre başörtüsü ve şal modası renkleri sınıflandırılacak olursa,

Yaz aylarında kullanılan başörtüsü ve şal renkleri;

  • Mavi ve tonları

Kış aylarında kullanılan başörtüsü ve şal renkleri;

  • Kahverengi
  • Siyah
  • Gri ve tonları

Sonbahar aylarında kullanılan başörtüsü ve şal renkleri;

  • Kırmızı
  • Sarı
  • Turuncu

İlkbahar aylarında kullanılan başörtüsü ve şal renkleri;

  • Pastel tonlar
  • Tüm gökkuşağı renkleri

Renk alternatiflerinin dışında modaya damgasını vuran bir başka unsur da desenlerdir. 2016 yılı başörtüsü ve şal modasında çoklukla göreceğimiz canlı renkler kullanılarak tasarlanmış gül ve çiçek desenleri ve geometrik desenler şal ve başörtüleri kombinasyonlarına farklı bir hava katacaktır.

Bu desenlerinin yanında ince ve kalın çizgilerden oluşturulmuş soyut tasarımlı desenler de 2015 yılı modasında olduğu gibi 2016 yılı modasında da yer alacaktır.

Başörtüsü ve şal desenleri konusunda da önümüzdeki günler bizi şaşırtacak heyecanlara gebe… Bir çok alanda trend haline gelen çizgi film karakterlerini kısa vadede eşarp ve şalların üzerinde görmemiz mümkündür. Çünkü bu desenler ve bu tarz giyim modasında çok talep görmüş ve benimsenmiştir.

Çiçek baskıları da aynen çizgi film karakterleri gibi her alanda kullanıldı ve kullanıcının beğenisini topladı. Koltuklardan, mutfaklara, havlulardan, elbiselere ve her türlü tekstil ürününe uygulanmaya başlayan bu tarzın eşarp ve şallarda da beğeniyle karşılanacağını düşünüyoruz.

Bu sebeple yakın vadede bol miktarda irili ufaklı çiçek desenleri bulunan şal ve başörtüsü görmemiş de mümkündür. Belli renk ve desen uyumluluğu yakalanarak baskı yapılacağını düşündüğümüz bu eşarplar ve başörtüleri her kesimden moda severin beğeniyle karşılayacağı yeni bir tarz olarak raflardaki yerini alacaktır.

Share This Post

Post Comment