Bayan Cüzdan Modelleri

İçine çoğunlukla para ve banka kartları konulan, küçük çantalar, cüzdan olarak isimlendirilmektedir. Para ve banka kartlarının en güvenli şekilde taşınabilmesi adına, günümüzde cüzdanlar büyük bir önem taşımaktadır. İçerisinde, bozuk paraların, kâğıt paraların ve banka ya da kredi kartlarının yerleştirilebilmesi için çeşitli bölmeler bulunmaktadır. Erkek ve bayan cüzdan modelleri, birbirinden farklıdır.

Cüzdan Modelleri

Erkek cüzdan modelleri, bayan cüzdan modelleriile kıyaslandığında oldukça sadedir. Erkek cüzdanları, cebe sığabilecek boyutlardayken, bayanlarınki ise daha çok çantalara sığabilecek boyutlardadır. Yuvarlak, dikdörtgen ya da kare görünümlü modeller bulunmaktadır. Deri malzeme ile üretilen cüzdanlar var olduğu gibi, diğer çeşitli malzemeden üretilen modeller de mevcuttur. Hemen hemen her kadının zevkine hitap edebilecek türden, binlerce cüzdan modeli vardır.

Cüzdanlarda Zımba Detayları

Bilhassa, 2015 yılı itibari ile tişörtlerde, pantolonlarda, ceketlerde, ayakkabılarda ve çantalarda zımba detaylarına sıklıkla rastlanmıştır. Birçok giyim ve aksesuar ürünlerinde kullanılan zımba detayı, cüzdan modellerine de yansımıştır. Son yılların bayan cüzdan çeşitleri incelendiğinde, zımba detayı dikkat çekecektir. Genellikle deri malzeme ile kullanılan detaylar, oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır. 2015 yılının modası haline gelen zımba detayları, özellikle kadınlar tarafından son derece beğenilmektedir.

Desenli Cüzdanlar

Her kadının tarzı birbirinden farklıdır. Bu yüzden, cüzdan modelleri de tüm kadınların beğenileri dikkate alınarak, çeşit çeşit hazırlanmaktadır. Kadınların bir kısmı, sadelikten pek fazla hoşlanmamaktadır. Onlar için, yıldız, kalp ve daha birçok farklı desenle süslenen cüzdanlar üretilmektedir. Sürekli cıvıl cıvıl olan bayanlar için, çeşitli çizgi film karakterlerinin, bitkilerin ya da hayvanların resmedildiği desenli cüzdanlar iyi bir alternatif olabilir. Bu modeller, daha çok genç kız ve kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Sade Cüzdanlar

Sade cüzdanlar ise, genellikle tek renk kullanılarak hazırlanan cüzdan modelleridir. Bu modeller için çoğunlukla deri malzeme tercih edilmektedir. Yine, bu modellerde de zımba gibi detaylara rastlanabilmektedir. Fermuarlı ya da katlamalı modelleri bulunmaktadır. Siyah, kahverengi ve bej tonları yaygın olarak kullanılsa da, değişik birçok renk seçeneği vardır.

Cüzdan Fiyatları

Bayan cüzdan fiyatları için net rakamlar bulunmamaktadır. Bu, daha çok markadan markaya değişen bir durumdur. Bazı markalar, fiyat aralığını 10 ila 50 TL arasında tutarken, bazı markalarda ise 70 ila 150 TL arası fiyatlarda cüzdan modelleri görülebilmektedir. Ayrıca, deri cüzdan modelleri, diğerlerine nispeten çok daha pahalıdır. Kaliteli bir deri cüzdan satın almak isteyenlerin 100–150 lirayı gözden çıkartması gerekmektedir. Cüzdanları, çarşıda gezerken beğenip alabileceğiniz gibi, internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. İnternet dünyasında da, birçok markanın, çeşitli modellerine rastlayabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment