Bu Yazın Makyaj Trendlerinde Neler Var?

Her şeyin modası olduğu gibi makyaj da hem yıllar geçtikçe değişmekte hem de mevsimsel farklılıklar göstermektedir. Önümüzdeki yaz dönemi makyajı uygulamalarında dikkat edilecek bazı hususlar ile yaz modasına uyan şekilde makyaj yapabilirsiniz.

Yaz Dönemine Özgü Makyaj

Her mevsimde makyaj yapımı, kullanılan malzemeleri hatta kullanılan renkleri bile farklılık göstermektedir. Yaz aylarının sıcaklığı ve canlılığı makyaj renklerine de yansımaktadır. Bu bahar trend olmaya başlamış olan ıslak görünümlü canlı makyaj modası önümüzdeki yaz döneminde de moda olacaktır. Kullanılacak renkler canlı, pırıl pırıl ve doğal görünümlü malzemeler ile olacaktır.

Yaz aylarında güneş ve deniz ya da havuz suyu tüm vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de özel koruma gereken malzemeler kullanmamıza neden olmaktadır. Güneş ışınlarından korunmak yüzümüz için elzemdir. Yaz makyajı malzemeleri su bazlı doğal nemlendiriciler ile güneş koruyucular olmadan kullanılmamalıdır.

Aynı zamanda hem doğal görünümlü hem de aşırıya kaçmadan malzeme kullanımı deniz ya da havuz suyundan en az etkilenmemizi sağlayacaktır. Suya dayanıklı, su ile etkileşime girmeyen malzemeler kullandığımızda hem makyajımızın kalıcı olmasını hem de sağlıklı bir şekilde cildimizin korunmasını sağlayabiliriz.

Özellikle Kirpikler Ön Planda

Önümüzdeki yaz sezonunda doğal görünümlü makyaj yaptıktan sonra en önde olması beklenen kısım kirpikler olacaktır. Yoğun kirpikler ile makyajınızı tamamladığınızda etkileyici bakışlarınız hemen dikkat çekecektir. Su bazlı ve suya dayanıklı maskara kullanımı sayesinde dolgun kirpikleriniz uzun süre ve sağlıklı bir şekilde kirpiklerinizi ön plana çıkaracaktır.

Neon eyeliner kullanımı yaz döneminde de trend olarak makyaj malzemeleri arasında yerini alacaktır. Renkli, parlak ve göz alıcı neon eyelinerlar, siyah eyeliner kullanımını geri plana itecektir. Dolgun ve yoğun kirpikler ile neon eyeliner kullanımı sayesinde hem yaz modası makyajı trendine uygun hem de etkileyici makyaj yapmış olacaksınız.

Yaz Aylarının Sıcaklığı Makyaj Renklerine de Yansıyor

Her yaz mevsiminde olduğu gibi bu yaz mevsiminde de canlı ve parlak renkler ile yapılan makyajlar ön planda olacaktır. Yaz aylarının sıcaklığı renk paletinde yerini almaktadır. Bununla birlikte daha hafif tonlarda makyaj yapmayı tercih edenler için sıcak şeftali tonları tavsiye edilmektedir.

Share This Post

Post Comment