Çikolatalı pandispanya tarifi ve malzemeleri

Çikolatalı pandispanya Malzemeleri nelerdir?  Değerli okuyucular, pandispanya yaparken  iki  noktaya dikkat etmek gerekiyor. İlki  görsellik ve de lezzettir. diğer taraftan ise tasarım ateşli sex pandispanyayaparken görüntü kadar lezzete de önem veriyoruz. İşte Sizler için yepyeni bir ürünümüz olan Çikolatalı pandispanya hazırlanışı ve tarifleriyle başbaşa bırakıyoruz. 

Çikolatalı pandispanya tarifi için malzemeler

Malzemeler

500 gr un
50 ml süt
20 gr kakao
20 ml sirke
7 yumurta
100 gr eritilmiş bitter çikolata
100 gr toz badem
10 gr kabartma tozu

Ganaj için

1 litre krema
800 gr bitter çikolata
40 gr bal
100 gr margarin
İsteğe göre renkli şeker hamuru

Çikolatalı pandispanya hazırlanışı

Özel günleriniz için görsel bir şölen hakkında ne söylerdiniz? Karıştırıcıda yumurta, sirke, kakao ve fırın tozu 8 dakika boyunca yenecek. Erimiş çikolata, un, süt ve toz karışımını besleyin. İsteğe bağlı olarak bir kalıp dökün ve 170 dereceye ayarlanmış önceden ısıtılmış bir fırında 30 dakika pişirin.

Kremi bir tencerede ısıtın. Karıştırırken çikolata yavaşça ekleyin ve karıştırın. Margarin ve su ilave edin ve iyice karıştırın. Tüm malzemeler eritildikten ve ilk sıcaklığı geçtikten sonra karışımı 2 saat buzdolabında saklayın.

Pandispanya soğukken, pastayı istenilen ebatta kesin. Maçayı bir bıçakla 3 parçaya bölün. Pasta çevresine bir sünger kek tabakası yerleştirin ve üzerinde 1 parmak kalınlığında bir ganache uygulayın. 3. kat için de aynı şeyi yapın. Buzdolabında 2 saat bekletin ve kasnağı çıkartın. İsteğe bağlı olarak muz, vişne, ahududanı veya çilek ekleyin.

Elde edilen pastayı arzu edilen şekil ve şekle sahip istenilen şeker hamuru rengiyle süslemeyi unutmayınız. Sunumunda mutlaka görselliğe önem veriniz canlı çiçekle süslemyi unutmayınız. Sizlere afiyet şeker olsun…..

Share This Post

Post Comment