Çocukluktan Yetişkinliğe!

Çocuk olmanın anlatılmaz tarifini ancak 20li yaşların ortalarına geldiğinizde anlarsınız. Zamanın geçmediğinden yakındığınız yaşlarda aslında ne kadar güzel günlerde olduğunuzun farkına varmazsını.

Ah şu 18 yaşına bir gelsem tiripleri aslında gençliğin verdiği başkaldırıştan başka bir şey değil!

Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğu gibi aynı zamanda da her yaşın bazı zorlukları ve sorumlulukları da vardır. Çocukken umurunuzda olmayan her şey yetişkinlikte bir bir sizi zorlamaya başlar.

Aslında en güzel ve en kolay zamanınız okula gittiğiniz o günlerdir. İşte maalesef o zamanlar bunun değerini bilemiyor ve hep isyan edebiliyorsunuz. Belki de zor geçirilen çocukluk evresi ve gençlik çağı sizi isyana sürüklüyor.

Hayatı güllük gülistanlık olan çocuklar ve ailesinin desteğini alanlar güzel bir gençlik geçirirken; ailevi ve farklı sebeplerden dolayı psikolojisi bozulanlar ileride ki yaşamlarında da maalesef sorunlarla yüz yüze geliyor. Psikolojiyi iyi ve sağlıklı tutmak kesinlikle anne ve babalardan kaynaklanıyor. Evde yaşanan bir huzursuzluk çocukların gelecekte ki yaşamını etkiliyor.

Siz de çocuklarınızı yetiştirirken onların psikoljisini düşünerek hareket ederseniz ileri de daha özgüvenli ve sağlam gençler yetiştirebilirsiniz.

Share This Post

Post Comment