Corona Gribi ve Korunma Yolları

Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde özellikle uzmanlar tarafından sürekli uyarılmasına rağmen dikkat edilmeyen corona virüsü bizi etkisi altına almaya başladı bile çoktan. H3N2 Grip olarak her yıl belli dönemlerde oldukça etkili olan griplerdir. Bu yazımızda corona gribi ve korunma yollarını anlatacağız şimdi.

Yaz aylarından sonra ani hava değişikliği ile ilgili olarak ortaya çıkangribal enfeksiyon son yıllarda daha da sıklıkla görülmeye başladı. h3n2 virüsü bizi etkisi altına almadan yapmamız gereken birçok şey var hastalığa yakalanmamak için.

corona virüsünden korunma yolları arasında ilk başı çeken bu hastalığa yakalanmadan olayı geçiştirmeye çalışmaktır. Bunun için sene başlarında yapılan veya yaz aylarının çıkması ile başlayan grip aşılarını yaptırmamız bünyemizi gribal enfeksiyonlara karşı korunmamıza oldukça yardımcı olur.

Eğer corona virüsüne yakalandıysanız yapmanız gereken birçok önleyici durumlar var. Öncelikle şunu bilmek gerekiyorcorona virüsü denilen gribal enfeksiyon  antibiyotik ilaçlarla geçiştirebileceğiniz hastalıklar arasında yer alıyor.  Hastalıktan en büyük kurtulma yolu ise öncelikle güzel bir şekilde en az bir hafta dinlenmek olacaktır.

Aynı zamanda dinlenirkende daha çok bitki çayları tüketmek bunların yanında sebze ve elma , mandalin, portakal gibi birçok gribal enfeksiyona iyi gelebilecek meyve türlerinden tüketmeliyiz. Hastalıktan korunmak ve başkalarına bulaştırmamak için elimizi sürekli sıcak suyla yıkamak ve bunun yanında da otobüs, sınıf gibi kişi topluluklarının olduğu alanlara mümkün olduğunca girmemektir.  Bulaşıcı gribal enfeksiyon size ve çevrenizdekilere geçirmemek için çok dikkatli davranm

Share This Post

Post Comment