Dumanlı göz makyaj teknikleri

 Kadınların olmazsa olamzları arsında yerini alan Smokey Eye makyaj, 2018 yılı trentlerinden olan Dumanlı göz makyajı ile daha şık ve iddialı görünmenize yardımcı olur.

Gülerekken gözlerinize gülecek daha anlamlı ve etkileyici görünüyorlar elinizdedir! Dumanlı göz makyajıyla etkileyici ve çarpıcı görünümlere sahip olabilirsiniz! Nasıl? Komut verilen; Dumanlı göz makyajı, makyajın en popüler ve en çok tercih edilen formudur. Bu, her zaman asalet, bazen cazibe ve bazen masumiyet katan bir çeşit makyajdır. Bunu yapmak zor değil. Gün içinde bile dumanlı göz makyajınızı tercih edersiniz.

Günlük hayatta bunu okulda, işyerinde veya dışarıda da kullanabilirsiniz. Özel günlerine, doğum gününe veya Noel partisine gittiğinde. Dumanlı göz makyajı sayesinde bakımlı ve çekici bir görünüme sahip olmak çok kolaydır …

Adım Adım Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu gün sizin için dumanlı göz makyajının pratikliği ile ilgilenmiştir. Bu ipuçlarıyla göz makyajı yapmak daha kolay olacaktır;

Dumanlı göz makyajı göz kapaklarını bir arada uygular. 

Bu adım lambanın dayanıklılığını artıracak ve günlüğün çizgilerini doldurmasını önleyecektir.

Sonra göz kapağınızın tamamına hafif veya bej ton uygulayın.

Daha sonra diğer farların rengini daha belirgin olacak şekilde uygulayacaksınız. 

Göz kalemi uygulamak için, kirpiklerinize bir göz kalemi veya göz kalem yardımıyla bir şapka çizin ve bir çizgi dağıtma fırçası veya bir kulak askısı yardımı ile dağıtın.

Seçtiğiniz folyo gözlerinin dış köşelerinin iç kısmını toprak tonlarında dağıtın. Aynı zamanda, düşük kirpikli elmas da uygulayın. Dudak kaleminizi dağıtın ve alt kirpiklerinize uygulayın.
Farı uyguladıktan  sonra fırça ile karıştırın. Hafif parlak, hafif bir kaş kemiğine ve farın sonuna uygulayın.

Bu adım farları yumuşatır ve daha doğal bir görünüm kazandıracaktır. 
Dış köşelerden katlama ve finişe bir kontur uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırın ve çekiciliğinizi uygulayın. 

Bu ipucu, göz makyajınızın kapanması için son sürüklendi.

Hangi malzemeler gerekiyor?

Dumanlı göz makyajının yapılması için gerekli olan far paleti ve far fırçası, hoş renk tonlarından oluşur …

Pratik dumanlı göz makyajının daha etkili bir görünümünü elde etmek için kullandığı püf noktalarını öğrenin! Ve bunu kendinize uygulayın … Sonuçları bizimle paylaşırsanız seviniriz!

Share This Post

Post Comment