Duygusal Mesajlar, duygu yüklü mesajlar –

En etkili damar sözleri bir araya getirdik. Sizlerde bu en etkili, anlamlı, kısa, en yeni damar sözlerinden çok etkileneceksiniz. Sizlerin moralinizi bozanlara ve kalbinizi kıranlara en etkili damar sözleriyle karşılık veriniz. İşte o damar sözler…..

En yeni duygusal aşk mesajları derledik. en güzel anlamlı duygu yüklü ve etkili duygusal  mesajlar. İşte Duygusal mesajlar  Silmeyi alışkan insanlardık. Önce göz yaşlarımızı sildik ve sonra ise birbirimizi……
 ”Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış gözlerin bu gece.  Çok uzaktan geçen bir gemi ellerin. Bir martı, telaşlı ve ürkek. Ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken.”

Gülüp geçme lütfen. Ardından bıraktığın tüm yollara taparım eğer dudakların bana varırsa.  Ayrıyız ama sanma ki sorun biz ikimiz.”

”Mesele ölmek değil, mesele birini delicesine severken ondan zerre kadar bir karşılık görmeyip günden güne ölmektir.!” 

”Doğabilecek en güzel güneş sana doğsun, çalabilecek en güzel saz sana çalsın,  açılabilecek en güzel kapı sana açılsın, bitecekse ömrüm kollarında bitsin. ”

”Ben seni karşılıksız sevdim, bir bebek kadar mahsun, bir serçenin göz yaşı kadar özel,  sevdim ama sen beni bir kez olsun görmedin, görmezden geldin şimdi mutlu ol başkasının kolların da. Hayalinle avunmakla yetinirim be zalim!”

”Yıllar vardır nasıl geçtiğini bilmezdim, bir gün vardır yaşamın anlamını değiştirdi. Bana dair hissetmediğimi, bilmediğimi yaşattı, işte o anı senle yaşadım, senle sevdim.”

”Her gün yüzlerce hayal kurarsın ve hiç biri gerçek olmaz; ama bir gün bir gerçek yaşarsın, hiç bir hayale sığmaz.”

”Sen elimden tutunca, deniz basardı içimi. Sen elimden  tutunca, yüreğim yeşil yosunlara takılıp günlerce dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdim. ”

”Evet kelimeler biter bazen ne diyeceğini bilemezsin.Ve susarsın o suskunluk her şeyi anlatır aslında.”

”Üstüne seviyorum yazdığım bir kağıttan, sandal yapıyor, dereye bırakıyorum. İster yüzsün, ister batsın, ister bir çalıya takılsın o kağıt sandal, hep derenin bir yerinde olacak biliyorum.”

”Aşk bir elma şekeridir. Şekeri yersin sapı kalır. ”

Sevgi hayattır, aşık olmak yetmez.  Sevgi yaşamaktır, elini tutmak yetmez. Seveceksen beni  adam gibi sev . Ama buna senin yüreğin yetmez.”

”İsmin dudağımda oldu bir hece, bakışın sitemli aşksız  bilmece, uykusuz kaldığım kaçıncı  gece, sokak  lambaları şahidim olsun!”

”Güller hep ellerinde açsın, ama dikenleri batmasın. Sevda hep seni bulsun, ama seni yaralamasın. Mutluluk hep yüreğine dolsun, ama beni unutturmasın.”

”Madem yaşamak güzel ben niçin ağlıyorum. Seni sevmek suç ise cezamı çekiyorum.”

”İlk değilsen bile son aşkım olup kal, senden öncesini yaşamadım sayarım, böyle bir aşka ömür vermeye değer, dillenir de nazara gelir diye korkarım.”

”Deniz gözlüm benim senin için hazırım, eğer ölüm gerekse ölmeye giderim, yemin olsun seninim çocuklar gibi şenim deniz gözlerinde hayat bulur gözlerim. Yüreğim acır inan senden uzak kalmasın o deniz gözler benim başkası hiç bakmasın.”


”Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: Sen bilirsin.”

”Güller güzeldir, dikeni olmazsa, kokusu yeter her aşığa. Sen benim biricik gülümsün, dikenin batsa da koklayacağım son gülüm!”

”Evet aklımda hala o var imkansız olduğunu bile bile…”

”Seni kalbimde hissettim ellerini tutmak istiyorum, neden ve niçin demeden. İsmini haykırmak istiyorum seninle yaşamak istiyorum en güzel duyguları içimdeki boşluğu yalnız seninle tamamlamak, olur olmaz diye düşünmeden. Resmini değil seni öpmek istiyorum, uyumadan önce her gece mümkün olmadığını bile bile seninle aşk yaşamak istiyorum.”

”Ne dil yeter seni anlatmaya, ne göz kıyar sana bakmaya, ne ellerim dayanır sana dokunmaya, ne kollarım uzanır sana sarılmaya, hiç ömür yeter mi? Seninle beraber olmaya be gülüm!”

”Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı? Felekler yandı âhımdan murâdım şem’i yanmaz mı?”

”Ölsen bile benden kurtulamazsın, kefen olur bedenini sararım, yağmur olur üzerine yağarım, çiçek olur mezarında açarım. Ölsen bile benden kurtulamazsın.”

”Gülmek için mutlu olmayı bekleme, belki de mutluluk gülüşünde saklıdır. Sakın ağlama, gel ki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan biri vardır.”


”İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi . Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.”

”Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi dilsizdir…”

”Sen yağmur gibi yağmadın ki ben toprak gibi kokayım.”

”Aramızdaki mesafeler ne kadar uzun olursa olsun sonsuzluğa giden tüm yollara adını yazdım. Hangi yoldan geçersen geç seni sevdiğimi okuyacaksın…”

”Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.”

”Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kir şeytanin bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde…”

”Aşk da tıpkı Elif gibidir. İsminde gizlidir, ama okunmaz. O olmadan da Besmele sese gelmez. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez.”
”Kalbime saray inşa etmeye çalışman çok güzel bir davranış. Ama keşke temeli atıp, derince kazdıktan sonra bırakıp gitmeseydin.”


”Gözleri sürekli gözlerindeyse sana olan merakındandır. Ama gözlerini senden kaçırıyorsa o gözlerde sana ait bir şeyler vardır. Mesele ölmek değil, mesele  birini delicesine severken ondan zerre kadar bir karşılık görmeyip günden güne ölmektir.!”

”Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin, bir yangının külünü yeniden yakıp geçtin. Ne çok sevmiştim seni, ne çok hatırlar mısın? Bir bahar seli gibi dalımdan akıp geçtin.”

”Hiç ummadığın bir anda hiç ummadığın yerde tekrar kesişir belki hayatlarınız. Ve o an yine kalbinin hızla çarptığını hissedersen, onu bırakma.”

 ♥ Dalında sonbir yaprak olmaktır yaşamak ve asi rüzgara direnmektir. Fırtına koparken bile ağız dolusu gülebilmektir herşeye inat.

♥ Sevdiklerimiz üzülmesin diye içiniz kan ağlarken bile tebessüm edebilecek kadar güçlü olur Seven insan.

♥ Yaşamak uğruna ölmek bu olsa gerek, sevmek uğruna acı çekmek bu olsa gerek.. Hayat uğruna savaşmak bu olsa gerek, peki ya senin uğruna üzülmek niye?


♥Kan bağı neye yarar, can bağı olmadıktan sonra. Can bağıyla bağlı öyle dostlarım varki; kan bağlarımı hiç aratmıyorlar bana..

♥ Bir erkeği normαlde αğlαtması zordur.. Amα erkek αğlαdığındα αslα sαhte olmαz gözyαşlαrı..

♥ Hayat yangın gibidir. Yoldan geçenin unuttuğu alevler, rüzgarın önüne katıp savurduğu küller; işte bir insan ömrü gelip geçmiştir.

♥ UMUT.. Hiç bitmeyen bahar mevsimidir. İçinde kar da yagar fırtınada.. Ama çiçekler açmaya hep devam eder..

♥ Dost; Göze Sezdirmeden, Gözyaşı Silendir.

♥ Sen sevdiğin için sakın utanma, Çünkü utanması gereken; sevildiğini bildiği halde sevmesini bilmeyendir.

♥ Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer. İçsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak. Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da!


♥Neyin var? “sorusuna,” Sen yoksun! ” diyesim var.. Bildiğin gibi değil…

♥ Kalemimin kurşunu bitmiş, öldüremiyorum seni..

♥ “Yanlızlık” yazarsın da düzelten olmaz… İşte o zaman yalnızsındır.

♥ Artık hayat, küçükken oynadığım kutu kutu pense’ye benziyor nerdeyse. Çünkü herkes bir bir arkasını dönüyor sadece.

♥ Ne yormak istedim seni. Ne de yormak kendimi. Çok çalıştım gitmeye de kalmaya da. İkisi de aynı acı, ikisi de rezil. Daha öncede gitmiştim ama böyle kalarak değil böyle kalarak değil..

♥ Ne senden RÜKU artık… Ne de benden KIYAM… Bundan sonra; SELAMÜN aleyküm… aleyküm SELAM…

♥ Simdi vur kendini. Unutulmuş bir şiirin son dizelerinde sonra yarım kalan bir şarkı ısmarla kendine. Bu kentte böyle ölünür..


♥ “Sus” be yüreğim, bende biliyorum özlediğimi!.. “sus” ki bilmesin özlediğimi !..

♥ Kolumuzu ısırarak yapardık saatleri; sanki o kadarcıkken zamanın canımızı yakacagini anlarmis gibi

♥ Nikahta Gelinlik Giyer O Sen Tabutta Yatarken..

♥ Günlügüm ile Vedalaşamadan Bu Hayat Bitti..

♥ Susuyor vedalaşırken insan..

♥ Sahte gülüşlerimin içinde kayboluyorum..

♥ Şimdi
Söndü ışık,
Sustu dudağımdaki sen çalan ıslık.
Sen,
 Dünya ahret acımsın artık!

♥ Kırdığın bu kalbim yoğun bakımda yatıyor..

♥ Böyle Ölmek? Gözüm AÇIKKEN GÖMÜLMEK..

♥ Açmayın perdeleri hüzün çöksün her yana..

♥ Sen olmadan, Sen olmadan olmuyor bu hayat dedikleri..

♥ ACININ YOK BIR TARIFI..

♥ Gerçeğin Hakkini Sadece Hatalar Verir..

Share This Post

Post Comment