En Güzel Sabah Dua Sözleri- Yeni Güne Başlama Duaları – ( Güncel )

Yeni güne başlarken en güzel dualarla başlamak hem bizi hem de sevdiklerimizi etkileyecek, güne zinde başlamamıza yardımcı olacaktır. En güzel sabah dua Sözlerini ve resimli dua sözlerini sizler için yayınlıyoruz. Sizlerde Sevdiklerinize en güzel dua sözleri (resimli ) den göndererek sevdiklerinize manevi olarak yanında olduğunuzu hissettireceksiniz.Yeni gün hepimize hayırlara ve güzelliklere vesile olması, kazasız, belasız, sağlıklı ve huzurlu sevdiklerinizle birlikte neşe dolu günler geçirmeniz temennisiyle hayırlı günler…

 En Etkili Sabah Dua Sözleri

Allahım başladığımız bu yeni günde senden senden hayırlar diliyoruz.gün içindeki bütün zaralı işlerden sana sığınıyoruz bizleri koru, güzel ve hayırlı işleri bizlere nasib eyle…

Sabah Duasi resimli

Allah’ım! Bugün yapacağım bütün işlerin ibadet olmasını nasip et.

Allah’ım! Bana helal kazanıp,helal yemeği nasip et.

Allah’ım! Bana son nefeste imanla göçmeyi nasip et.

Allah’ım! Bana hakkı hak,batılı batıl göster;hakka sarılıp batıldan kaçmayı nasip et.

Allah’ım! Beni sevdiğin kullar arasına kat,beni çok sabreden,çok şükreden kullarından eyle,çok çok anayım (zikredeyim) ömrüm sevdiğin,razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin.bana ilim ve takva sahibi olmayı nasip et.sıhhat ve afiyette daim eyle.
Sabah Duasi Resimli 1

Allah’ım! Evlatlarımıza da sıhhat ve afiyet,hayırlı işlerinde muvaffakiyet ver, umduklarına nail, korktuklarından emin eyle, kendilerini alim ve salih kişilerden eyle.onlara islamı sevmeyi ve islama hizmet etmeyi nasip et.rızıklarını genişlet, ömürlerini mutlu kıl.her türlü kötü göz ve akıbetten muhafaza buyur.

Allah’ım! Mümin kardeşlerimizden hasta olanlara şifa, dertli olanlara deva,borçlu olanlara eda,sıkıntıda olanlara gönül ferahlığı ver.

Allah’ım! ümmeti muhammedi kafirlerin ve zalimlerin boyunduruluğundan kurtar ve uyanıklık ver.

Allah’ım! Akrabalarımdan ve sevdiklerimden imanla ahirete göçenlere kabir azabı gösterme;mekanlarını cennet eyle. Sağ olanlara sıhhat ve selamet ver.hidayet nasip ederek islamı sevmek ve islama hizmet etmek şerefine nail eyle. 

Allah’ım! Başlayacağın bu yeni gün için senden hayırlar diliyorum ve bugünün içindeki şerlerden sana sığınıyorum,günah işlemekten,bir kuluna haksızlık etmekten, birisinden zulüm görmekten sana sığınırım, korkaklıktan tembellikten,acizlikten, cimrilikten, hastalıktan,bunaklıktan,şirkten,kabir azabından ve diğer dünyevi,uhrevi kötü hal ve akibetlerden sana sığınırım.
Sabah Duasi Resimli 2

Share This Post

Post Comment