En yeni Uğur Koşar sözleri

En etkili Uğur Koşar sözleri, anlamlı Uğur Koşar sözleri, Uğur Koşar sözleri aşk, Sen sevgi tohumunun içinde filizlenen bir ağaç ol. Bir ağaç, mevsimler değiştiğinde meyvelerini dökebilir; ancak kök-merkez baki kalır, anlıyor musun? İşte Uğur Koşar sözleri sevgi sözleri

 En Güzel Uğur Koşar sözleri 

*Bir usta seni sadece gül bahçesine kadar götürür ve oradaki gülleri koklamak senin seçimine kalmıştır!

*Sen sevgi tohumunun içinde filizlenen bir ağaç ol. Bir ağaç, mevsimler değiştiğinde meyvelerini dökebilir; ancak kök-merkez baki kalır, anlıyor musun?

*Mutluluk senden uzak değil, ancak sen ondan uzakta olduğun için varlığını duyumsamıyorsun. Tüm arayışları bıraktığında her şey sana koşmaya başlar, bunu idrak etmek güzelliklere açılan kapının anahtarıdır. O halde nihai bir huzur istiyorsan varlığa odaklan. Sahip olduğun tek şey varlığın-özün olsun. Gerisi zaten senden alınacaktır!

*Dışarıdaki cennete ulaşma isteğinden önce içindeki cenneti keşfetmeye bak, önce oradan diplomanı al; yoksa sana sunulmuş olan bu yaşam bir ıstıraba dönüşecektir ve unutma ki; içindeki cennetten mezun olamadıkça dışarıdaki cennete ulaşamazsın.

*Yaşamın kalbi sevgidir, ruhu aşktır, mutluluk ve mutsuzluk da onun görünmeyen bedeninden bir parçadır.


 
*Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açan bir çiçektir, onu sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.
 
*Unutma! Aşk beklenti içinde olduğunda değil, sende olanı paylaştığında çiçek vermeye başlar.
 
*Sen bu dünya da bir nota olduğunu idrak ettiğin an Varoluşun eşsiz müziğini işitebileceksin işte o büyülü tını Tanrı’nın Sesidir.
 
*Hakiki olan Sevgi Güneş gibidir, iyi yahut kötü ayrımı yapmadan her şeye ışık olur
 
*Tüm arayışları bıraktığında , arzularından sıyrıldığında kara bulutlar kenara çekilir ve içindeki güneş bir anda ortaya çıkar, işte o senin aydınlığındır
 
*Sadece içindeki gökyüzünü keşfet, orası her zaman güneşli, her zaman yaz mevsimindedir.
 
*Yalnızca Sevgi Yolunda ilerle, mutsuzluğa uğramayacağın tek yol Sevgi Yoludur. Bu Yol Yaradana uzanan Meleklerin Kullandığı Kutsal Bir Yoldur.
 
*Sevdikçe ölümsüzleşir insan, sevmediği her an ise bir ölüdür zaten!
 
*Bir insanı sevebilirsin bu çok doğaldır, ancak bir insanın seni sevmesini beklemek en büyük hayal kırıklığı olacaktır.
 
*Yaşam Yolculuğunda Bir şeyi arzulamana yahut erişmene gerek yoktur. Her şeyi bıraktığın an her şey senindir.
 
*Karşına çıkan her olumsuz duruma şükret ve minnet duy, göreceksin ki senin kızgınlığın, kırgınlığın, öfken, stresin, hastalığın; bir merhamete- sevgiye dönüşecektir.
 
*Sen Renkliyken Bu Hayat Kırmızı, Yeşil, Mavi, Mor, Sarı, Alaca… Sen Canlıysan Bu Hayat Canlı, Sen Güzelsen Bu Hayat Güzel, Sen Olduğun Kadar Bu Hayat Var, Sen Yok Yaşam da Yok… Sen Hep Güzel Kal Bu Yaşama ve Güzelleşsin Dünya.
 
*Seni aydınlatan dışarıdaki değil, içeride açan güneştir
 
*Dışarıdaymış gibi hissetmiş olduğun dünya senin içsel dünyanın bir yansımasıdır, o aslında sadece bir illüzyondur.
 
*Bir köpeğe dokunduğunda yıldızları hissetmiyorsan ve bir yıldıza baktığında çiçekleri göremiyorsan sen dünya denen bu alemde paramparça yaşıyorsun demektir. 
*Kalbinin kitabını okuyamadıktan sonra, okuduğun tüm kitaplar anlamsız kalacaktır.
 
*Kadını küçümseme, kadına saygı duy; çünkü o, senin hem doğumun hem de cennete ulaşman için varolan kutsal bir geçittir. 
 
*Şayet birazcık farkına varırsan yaşamın her solukta yeniden başladığını göreceksin ve bu farkındalık senin gerçek doğumun olacaktır.
 
*Mutluluk sürpriz yapmayı seven bir aşık gibidir ve hiç ummadığın bir anda usulca gelip yüreğine dokunur. “UK”
 
*Her şeye mazeret bulan bir zihin insanı değil; sorunları, zorlukları ve acıları sevgiyle kucaklayacak bir yürek insanı ol. 
 
*Bir insanın kalbinde yara açabilirsin; fakat sevgisine zarar veremezsin, çünkü sevgi kurşun bile geçirmez. “Uğur Koşar”
 
*Şayet aşka güveniyorsan ve ona birazcık saygın varsa;kıskançlık zarar vermez, aksine o senin aşkına güç katacaktır.
 
*Mutluluk utangaç bir çocuk gibidir, onu çağırdığın zaman sana naz yapacaktır ve sen onunla ilgilenmeyi bırakarak kendine döndüğün bir anda mutluluk gelip yüreğinin tam ortasına oturacaktır.
 
*Yüzünden gülücükler dilinden sevgi sözleri hiç düşmese ne fayda, yüreğinde o sıcaklık yoksa aldığın nefes canını yakacaktır.
 
*Yaşamın karanlık tarafındaysan, mutsuzluk yakanı bırakmıyorsa sadece bekle; çember dönecek ve aydınlık seninle buluşacaktır. 
*Dünyayı ancak sevgi güzelleştirebilir ve bu büyük adım; toplumsal kural yıkılarak kişinin önce kendini sevmesi ile atılacaktır.
 
*’Kendini beden ve zihnin ötesinde tuttuğunda ve tezahür edene sadece tanıklık ettiğinde senin aydınlığın bir anda içinden yükselecektir.”
 
*Dikene baktığında gülü görüp gülümseyebiliyorsan sen ol’muşsun kardeşim. “UK”
 
*Cennet yüreğin içindedir, cehennem zihnin içindedir. Zihin odaklı yaşayan insanlar bu dünyada cehennem azabı çekerken, yaşama yüreğinin penceresinden bakan ender insanlar cennetin hazzını tüm hücrelerinde hissederler.   Uğur Koşar
 
*Bir insanı anlayabilmek için onun baktığı pencereden yaşama bakmalısın.
 
*Çiçeklerin en anlamlısı senin içinde açandır,onun kokusu hiç dinmez, bir kere aldın mı ömrün boyunca o kokuyu duyumsarsın. “UK”
 
*Tutku Zihnin eseridir, Sevgi Ruhun evidir, Aşk Varlığın temelidir. “UK”
 
*Ey gönül! Biz çamurdan yaratıldık unuttun mu? Öyleyse önüne çamur çıktığında ne diye isyan edersin? Bilmez misin ki, çamur unuttuğun özüne geri dönmek için yoluna çıkmış bir dergahtır
 
*Dala tutunmayı bırakan kuşun uçması gibidir yaşamak, yaşama tutunmayı bıraktığın an yaşamaya başlarsın! “Uğur Koşar” 
*Meyve veren bir ağaç insanlar kendisine taş atıyor diye meyve vermekten vazgeçmez! “UK”
 
*Kendi yüreğinin sesini duyamayan başka yüreklerin sesini de duyamaz . “UK”
 
*Ey gönül! Biz çamurdan yaratıldık unuttun mu? Öyleyse önüne çamur çıktığında ne diye isyan edersin? Bilmez misin ki, çamur unuttuğun özüne geri dönmek için yoluna çıkmış bir dergahtır
 
*Geçmişin acıları bugünün karanlığını oluşturan bir gölgedir, onları bırakmadığınız sürece güneş ruhunuzu aydınlatamaz. {UK}
 
*Her an yeniden başlar yaşam, her an taze bir hayat vardır; onun içine gir ve nefes al. Bu kadar! {UK}
 
*İnsanlar yaşamla dans ediyorum diye beni deli sanıyor, oysa onlar çalan müziği işitmiyorlar! {UK}
 
*Dışarıdaki güneşe aldanma, şayet senin için karanlıksa onun aydınlığının bir anlamı yoktur. Yaşama renk katan dışarıdaki değil, içinde hissettiğin çiçeklerdir. 
 
*Acı yüreğinin olgunlaşması için karşına çıkan bir vasıtadır, o seni aydınlığa eriştirecek bir araç, onun içine işlemesine izin verme, onu sadece kullan.


 * Aşk öyle gizemli bir çiçektir ki, onu kokladığında değil, onun içine nüfuz ettiğinde büyülenirsin!

*Aşk beyaz bir karbulutu gibidir, almasını değil sadece paylaşmasını bilir. 
*Şayet bir hayvanın canını acıtacak olursan; bir insanın, bir yıldızın yahut bir çiçeğin de canını acıtmış olacaksın; çünkü hepimiz görünmez bir sicim ile birbirimize bağlı olarak yaşamı bütün kılmaktayız.

* Evrende yok olan hiçbir şey yoktur, Yaradan hiçbir şeyin ziyan olmasına izin vermez, yok olduğunu sandığın sadece şekil değiştirmiştir!

* İnsan kin ve nefret besleyerek zihnin esiri olan tek canlıdır!

*Aşk masum bir kuş gibidir, senin tüm niyetini hisseder, onu sevgiyle beslersen yüreğine konar, zihninle yaklaşırsan uçup gider! 

*MUTLU bir ilişki için önce sen mutlu olmalısın, kimse sana mutluluk veremez. Bu başkasından alınacak bir mesele değil, sende olanı paylaşmakla gelen bir KUTLAMADIR!


*Bir usta seni sadece gül bahçesine kadar götürür ve oradaki gülleri koklamak senin seçimine kalmıştır!

*Sen sevgi tohumunun içinde filizlenen bir ağaç ol. Bir ağaç, mevsimler değiştiğinde meyvelerini dökebilir; ancak kök-merkez baki kalır, anlıyor musun?

*Mutluluk senden uzak değil, ancak sen ondan uzakta olduğun için varlığını duyumsamıyorsun. Tüm arayışları bıraktığında her şey sana koşmaya başlar, bunu idrak etmek güzelliklere açılan kapının anahtarıdır. O halde nihai bir huzur istiyorsan varlığa odaklan. Sahip olduğun tek şey varlığın-özün olsun. Gerisi zaten senden alınacaktır!


Share This Post

Post Comment