En Yüce Duygu Anne Olmak!

Allah’ın kadınlara verdiği mucizelerden en büyüğü “Anne Olmak” yaşayınca anlaşılan en önemli duygudur. Kelimelere sığdıramayacak kadar duygu bebeğinizi gördükten sonra beyninizin içerisinde uçuşmaktadır. En güzel ifadeleri hak eden bu güzel duygu kimisinde sevinç gözyaşları ile kimisin de ise bir gülücük ile dış dünyaya yansımaktadır.

Bu serüven onun içinizde yeşerdiğini öğrendiğiniz andan itibaren başlamaktadır. En güzeli de onu heyecanla beklemektir! Önce her ay doktor kontrolüne gidersiniz her ay gittiğiniz de onun ne kadar büyüdüğünü ultrason sayesinde görürsünüz. Minicik bir noktanın giderek elleri, kolları, bacakları ve vücudu yavaş yavaş büyümeye devam etmektedir. İlk 3 ay mide bulantıları baş dönmeleri gibi sorunlardan sonra ikinci 3 aylık dönemde göbeğinizin ne kadar büyüdüğüne şahit olabilirsiniz. Rutin kontroller devam ederken yaklaşık 4. ay civarında bebeğinizin cinsiyetini öğrenme zamanı gelmiştir. Belki özellikle cinsiyet öğrenmek için ya da sadece tesadüfi bir şekilde bebeğinizin cinsiyetini öğreniverirsiniz. İçinizi öyle bir heyecan kaplar ki bu haberi aldıktan sonra sevdiklerinize teker teker haber verirsiniz.

Bebek İçin Hazırlıklar Başlasın!

Sevdiğiniz insanla tek parçanız olan bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten sonra alışverişler büyük heyecanla başlamaktadır. Vitrinlerde gördüğünüz bebek giysilerine daha önce dönüp bakmazken şimdilerde onlardan gözünüzü alamazsınız. Onun için dünyaları almak ve ona en iyi imkanları sunmak için elinizde ki her fırsatı onun için değerlendirmek istersiniz.

Anne olmaya yaklaşmanın verdiği sevinç bir taraftan doğumun yaklaştığı ve korkuların salındığı son 3 ay zamanı bir taraftan hızla gelmektedir.

Doğum Zamanı Adım Adım Yaklaşıyor!

Yaklaşık olarak 9 ay boyunca merakla beklediğiniz bebeğinize kavuşma anı adım adım yaklaşmaktadır. Bu son 3 ay da anne olmanın zorluklarını üzerinizde ki ağırlık arttıkça daha fazla hissedersiniz. Gece uyumama, mide yanmaları, aşırı terlemeler, yürüme de zorlanma gibi çeşitli rahatsızlıklar sizi bu yolda fiziken biraz yoracaktır.

Bebekle Buluşma Anı!

En çok tarif edemediğim duygulardan bir tanesi de içinizde bulunan can ile o ilk buluşmanızdır. Doğum anı kesinlikle annelerin unutamayacağı özel anlardan bir tanesidir. Artık sizden bir parça kollarınızda sizden bir ses bir seda beklemektedir. Ona vereceğiniz en önemli şey ise anne sütüdür. İleri ki yaşamlarında bebeğinizi koruyacak anne sütü onun bağışıklık kazanmasını sağlayacaktır.

Her kadın bu güzel annelik duygusunu tatmalı ve dünyaya bir canlı getirmenin mutluluğunu yaşamalıdır.

Meltem Kara

Share This Post

Post Comment