Etek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut şekline göre doğru etek seçimleri sayesinde daha iyi bir duruş sergilemek mümkün. Kadınların şikayetçi oldukları yerlerini pek fazla etek ile gizleyemeyecekleri düşünülür. Aslında bu düşünce tamamen yanlıştır. Kilolu ve sadece bölgesel problemi olan bayanların, doğru etek seçimleri yaparak sahip oldukları kilo problemlerini gizlemek mümkündür. Doğru kıyafet ile kusur olarak değerlendirilen her şey gizlenebildiği gibi yanlış seçimlerle daha fazla göz önüne çıkarılır. Bu yüzden vücudun şekline göre uygun olanı bulmak gerekir.

Çok ince bacakları olanların etek giymemesi de bu teori ile yanlış bir seçimin olduğunu destekliyor. İnce bacak yapınızı gizlemek için etek giyememekten şikayet etmeniz, düz bir bakış açısıdır. Çözümü ise aslında çok da basittir. Bu çözümün en güzel yanıtı da maksi eteklerdir. Bu etekleri sadece yaz ayları için düşünmek yerine kot ceket ya da kısa belin üzerinde kalacak uzunlukta ceketler ile kombin yapıp, gayet şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Basen problemi yaşayan bayanlara ya da üst bölgenin çok dar ve basenlerin fazla olduğu tipte bir vücuda sahip olanlar içinde aşağıya doğru genişleyen etekler uygundur. Etek boylarının diz üzerine çıkmaması daha hoş bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca genişleyen eteklerin en güzel örnekleri de çan etek grubudur. Üst bedenin geniş, alt kısmın dar olması sonucunda yine önerilerin en başında çan etekler gelir. Bel bölgesinin ince olması durumunda kullanılması gereken etek tipi, kalem eteklerdir. Çok kısa tercih edilmeyen eteklerde giyilebilir. Ayrıca bol etek tercihlerinde bel bölgesine kemer ile vurgu yaparsanız daha hoş görüntünün ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz.

2020 Kloş Etek Modası

Neredeyse yediden yetmişe tercih edilen ve her vücut tipi için uygun olan kloş etekler 2016 yılının en çok rağbet gören türlerinden. Göbek bölgesinde fazlalıkları bulunanlardan basen bölgesinde sıkıntı yaşayanlara kadar rahatlıkla giyebilecekleri etek türü olarak bilinir. Hem daha şık hem de daha fazla zarif bir görünüm yakalanmasında büyük rol oynar kloş etekler.  Her gardırobu içinde kurtarıcı olarak bile bekletilebilir.

Her kadının tercihleri arasında vazgeçemediği illaki bir iki eteği vardır. Vücut tipi, boy, kilo gibi detaylar göz önüne alınıp, tüm bunlara göre seçilen etekler sayesinde sıkıntılı olarak tanımlanabilecek bölgelerin kamufle edilmesini bile sağlanabilmekte. Doğru seçim her zaman olduğu gibi kendi vücut tipine özel olarak alınması gereken kıyafetlerden geçiyor. Etekte bu kıyafetlerin önemli yerinde rol oynuyor. Kısa boylu hanımların, uzun boylu hanımlara nazaran uzun ve dar etekler yerine, dizin hemen biraz üstünde kalan etek boylarını tercih etmeleri gerekiyor.

Kloş etek modasında özellikle her tarza uygun etek seçimlerini gerçekleştirmek mümkün. İstenildiği gibi kombin yapılması da kloş etek tercihlerini daha çok arttırmakta. Belden hafif genişleyen ve aşağıya indikçe iyice bollaşan mini kloş eteklerle ile diz hizasında değerlendirilebilecek kloşlar hemen herkesin favorisi. Bahar ayının gelmesi ile kloş etek altına kovboy tarzı çizmelerin tercih edilmesi ile güzel ve tarz bir kombin yapabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment