Ev Dekorasyon Trendleri

Kahverengi ve beyazın ağırlıklı kullanılacağı  ev dekorasyon trendlerinde, evlerin klasik havalarından çıkıp daha modern ve şık tarzı dikkat çekiyor. Özellikle koltuklarda kullanılacak renkli minderler ve duvara işlenecek desenli duvar kağıtları salonunuza daha tarz bir görünüm kazandıracak. Bu duvar kağıtlarında parlak ve canlı renkli kağıtların daha çok tercih edileceği tahmin edilmektedir.

Yalnızca mobilyalarınızda değil, kullanacağınız aksesuarlar da yaşam alanı olan salonlara farklı bir hava katacaktır. Eğer ana temada canlı renkler kullanılacak ise, en fazla iki canlı renk kullanılmalı, kalan renkler bej veya krem gibi asil duracak ve rahatlatacak renkler tercih edilmeli.

ev dekorasyon trendinin bir diğer unsuru; hammaddeleri tamamına yakını doğal malzemeden üretilmiş ürünler. Orjinalliğini ve doğal yapısını yitirmeyen bu ürünler arasında; ham ahşap yüzeyler, beton tasarımlar ve doğal taşlar, tekstil ürünlerinde ise; bambu, ipek ve keten gibi ürünler göze çarpmaktadır.

Yeni trenlerde yer alan bir diğer detay; elçiliği. El işi ürünler her zaman daha özel, daha pahalı ve hatta üzerinde küçük kusurlar olmasına rağmen en çok tercih edilen tarzlardan biri olmaya devam ediyor. Hatta piyasada seri üretim ürün olmasına rağmen üzerine kasıtlı olarak küçük kusurlar oluşturup, el işi diye satılmaya da çalışıldığı da görülebilmektedir.

Son olarak duvar ve tavanlarda kullanabileceğiniz ve eşsiz aydınlık yaratabileceğiniz niş uygulaması. Dilerseniz istenilen renge boyanabilen alçıdan, dilerseniz doğal ahşaptan veya tuğladan olanları tercih edebilirsiniz. Metrekare fiyatı 30-35 TL arasında değişen bu uygulama, ev ve duvarın özellikleri, kalınlığı ve kullanılacak mekanın büyüklüğüne göre değerlendirilmektedir. Niş kullanımı ile yaşam alanlarınız daha hareketli ve ferah hale gelecektir. Dikkat edilmesi gereken hususlar ise; kullanılacak mekanın kurgusu, tuğlaların ebat ve özellikleri ve diğer mobilyalara uyumlu olmasıdır.

Share This Post

Post Comment