Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Yüzün en dikkat çekici yerlerinden biri şüphesiz dudaklardır. Dudakların görünümü makyajın iyi bir şekilde yansımasını da etkiler. Sürülen rujların daha etkili bir şekilde dudakta durması dudakların bakımlı olmasına bağlıdır. Sadece dudak bakımı makyaj için mi yapılır? Tabi ki hayır. Evde dudak peelingi yapımı sadece makyaj öncesi dudakların bakımı için değil aynı zamanda çatlayan bakımsız dudakların sağlıklı bir şekilde olması içinde yapılmaktadır. Sizlere önereceğimiz tariflerle evde dudaklarınız için nasıl bakım yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Dudak bakımı için bakım malzemelerine dışarıdan çok para ödemenize gerek kalmadan evde uygulayacağınız basit tekniklerle siz de bakımlı dudaklar sahip olabilirsiniz.

Ballı Şekerli Kahve Karışımı Peeling

Evde yapabileceğiniz çok basit bir yöntemle bakımlı dudaklara sahip olmak artık çok kolay. Ballı şekerli kahve karışımı peeling ile dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Bunun için bir çay kaşığı kadar toz şeker, bir çay kaşığı bal ve bir miktar ta Türk kahvesi gerekmektedir. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra yumuşak hareketlerle çatlamış olan dudaklarınıza sürebilirsiniz. Parmağınızla sürmekte zorlanıyorsanız bir kulak temizleyici çöpü alarak onunla da karışımı dudaklarınıza sürebilir ve yavaşça yedirebilirsiniz. Karışımı kullandıktan sonra geri kalan malzemeyi kapalı bir kutuda saklayabilir ve tekrar ihtiyacınız olduğu zaman kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu tarifle dudakta ölü olan hücreler arınarak daha canlı dudaklara sahip olmanız mümkün olabilir.

Şeker ve Ballı Peelling

Diğer bir tarif olan ve uygulaması son derece basit olan tarif şeker ve ballı peeling tir. Bu tarif için de aynı ölçüler yeterlidir. Yani bir çay kaşığı şeker ve bir çay kaşığı bal tarifi uygulamak için yeterli olacaktır. Karışımı ölçüler nispetinde hazırladıktan sonra yüne aynı şekilde dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Dudak bakımı için uygulayacağınız peelingi haftada bir yada 4-5 günde bir uygulamanız yeterli olcacaktır. Daha sık uygulanmasına gerek yoktur. Dudaklarınızı tahriş olmaması için belli zaman aralıklarında bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Daha sağlıklı ve canlı dudaklara sahip olmak için verdiğimiz tariflerden yararlanabilir ve bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment