Evimizi Doğal Taşlarla Süsleyelim!

Bizler her zaman bulunduğumuz mekanları daha şık ve farklı göstermeyi severiz. Bu nedenle çeşitli alternatifler üretiriz. Şimdilerde doğal taşlarla farklılıklar yaratmak çok trend. Biz sizlere doğal taşları evinizin dekorunda nasıl kullanacağınız konusunda bazı fikirler önereceğiz.

İlk önce iç mekan dekorasyonu ile başlayalım; evinizin her odasında doğal taşları kullanabilir evinize şık bir hava katabilirsiniz. Boş duvarlarınızda taşlarla yapılmış dekoratif tablolar kullanabilirsiniz. Salonlarınızda şömine bulunuyorsa bu duvarı koyu renkli taşlarla kaplatabilirsiniz. Tavanlara belli aralıklarla yapılmış loş ışıklı spotlar kullanarak da farklı bir derinlik katabilirsiniz. Oturma odalarınızda tv ünitesi bulunan duvarlarını kaplatmak da farklı bir görüntü sağlar.

Banyolarınızda mermer ve iri taşlar kaplatmak banyonuza otantik bir hava katacaktır. Mutfakların yemek yiyebilen bölümlerinde taşlarla kaplatabilirsiniz siz ve misafirleriniz için hoş bir mekan elde etmiş olursunuz.

İkinci olarak dış mekan dekorasyonundan bahsedelim. Evin içinde olduğu kadar dışında da kullanılan doğal taşlar evinize şık görüntü kazandırır. Bahçe duvarlarının yapımında daha büyük taş parçaları kullanabilirsiniz. Bahçenizde havuzunuz varsa çevresini mermer taşlarla dekore edebilirsiniz eğer süs havuzu ise havuzun içine taşlar atmakta dekoratif görüntü sağlar. Bahçenizin eve giriş yolunda biraz daha küçük çakıl tarzı taşlar kullanabilirsiniz. Böylece bahçeden evin girişine kadar kendinizi özel hissedeceğiniz bir yol oluşturmuş olursunuz.

Tabi ki bunları yapmanın yüklü bir maliyeti vardır ancak bütçenizi zorlamadan da iç mekanda taş görünümü elde etmeniz mümkün. Size 20-30 liraya mal olacak taş görünümlü duvar kağıdı önerebiliriz.

Share This Post

Post Comment