Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Peki düğünün lokomotifi sayılan gelinlikleri seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar neler biraz da onlardan bahsedelim. Aksi takdirde aldığınız ya da diktirdiğiniz bir gelinliğin üstünüze oturmamasından ya da şık durmamasından asla memnun olmayacaksınızdır. Yani öenmli olan size yakışan bir gelinlik modelinin beğenilmesi. Ayrıca seçtiğiniz gelinliğin düğün konseptiyle de uyumlu olması bu eşssiz gününüzde sizi daha da şık gösterecektir. Buna dikkat ederken gelinliğin sizi en farklı olarak göstermesi de gerekmektedir. Örneğin kır düğünü yapıyorsanız ağır işlemeli bir gelinlik modeli size pek uygun olmayacaktır. Tam tersi bir salonda yapıyorsanız kır çiçekleri, papatyalarla süslenmiş bir gelinlik te konseptinizi bozacaktır.

Gelinlik seçerken bir diğer önemli konu ise vücut yapınızdır. Üstünüze kabarık bir modelmi yoksa düz bir model mi yakışacağına karar vermelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz gelinlikle rahat hareket edebiliyor olmalısınız eğer düğününüzde göbek atmayı düşünüyorsanız. Eğer fazla hereket etmeyecekseniz -ki tüm kadınlar en mutlu gününde göbek atar 🙂 – rahatlığından feragat edip daha şık bir seçim de yapabilirsiniz. Tercih sizin.

Eğer hazır gelinlik düşünüyorsanız modaevlerine uğrayıp istediğiniz gelinlik modelini deneyebilirsiniz. Tek modaevine bağımlı kalmamanızı tavsiye ederim her modaevinde kendine özgü tasarımlar ve modeller olabilir. Gezip görmenizde fayda var.

Gelinliğini en önemli özelliklerinden birisi de kumaşıdır. Her modele her kumaş gitmez. Eğer diktiriyorsanız bu konuya da dikkat etmelisiniz. Bir de aşırı süslemeler gelinlikten ön plana çıkarlar bu da pek istenilen bir durum dedğildir. Eğer daha zarif bir görüntü olsun istiyorsanız. sade çizgiler ve iyi bir kumaş seçimi en önemlisidir.

Eskiden gelinlik çok büyük oranda beyaz tercih edilirken artık beyazın tonları da tercih edilmekte. Örneğin krem, kemik, ya da uçuk pembe… Ancak yine de gelinliklerin çoğu beyaz tercih edilmektedir. Çünkü huzurun, şeffaflığın, doğruluğun rengidir beyaz. Gelinlik giyerken bundan daha farklı bir seçim olur mu zaten?

Daha sonra ayakkabı modellerinizden tutup, saç modelinize kadar gelinliğinizle uyum içinde olması gerekir. Çünkü bir bütün olarak güzel görünmelisiniz. Modanın kuralı: uyum.

Gelinlik Fiyatları

Gelinlik fiyatları ise tercihinize bağlı olarak 1000 TL den başlar üst limitini henüz göremedim. Ancak bütçe işin içinde olduğundan 500 TL ye de gelinlik fiyatları mevcuttur. Allah bu güzel gününde bütçe sıkıntısı çekmeden gönlünüzdekine göre bir gelinlik seçmenizi nasip etsin. Makalemizi okuyup gelinlik tercihini yapanlara ömür boyu mutluluklar.

Dünyanın en büyük ve en güzel gelinlik modelleri üreticilerinden harika tasarımlarla karşınızdayız bu makalede. Sizin için seçtiğimiz en güzel gelinlik modellerini fotoğrafları gezerek inceleyebilirsiniz.

Share This Post

Post Comment