Göz Kapağı Sarkmaları son! İşte genç kalmanın sırları – 2019

Göz Kapağı Sarkmalarına Doğal Çözümler nelerdir? Göz kapağı sarmalarına son, Son günlerde teknolojinin ilerlemesiyle Göz Kapağı Azaot ve Su buharı ile göz kapağı sarkması artık cerrahi operasyon yapılmadan göz kapağının sıklaştırılmasında kullanılıyor. İşte sizlerde bu sistemle daha genç ve dinamik olacaksınız.
 Azot ve su buharı ile havadaki estetik mucize!  Tıbbi estetik muameleler sınırları tanımadan, Teknoloji artık gençleştirmek ve daha da iyileşmek isteyenler için havada azot ve su buharı kullanıyor. Yeni uygulama, gözaltı çantaları ve göz kapagının sarkmadan şikayet edenlere cerrahi yapılmadan göz kapağı ameliyatı yapılması durumunda kullanılmaktadır.

Göz kapağı estetiğini nitrojen ve su buharı ile kaplar!


Göz ve çevresi, hassas deriden oluşan yapısı, mimikler ve yaş ilerlemesine bağlı olarak zamanla sarkar, kırışır dedi. Görme açısını bozan sarkık üst göz kapakları ve gözaltı torbaları, bu sorunu yaşarken yorgun, suratsız, eski ve sağlıksız bir görüntüye neden olur. Gelişen teknoloji sayesinde psikolojik, sağlık ve estetik görünüm nedeniyle olumsuz etkiler yaratan bu sorundan ceerrahi müdahale olmaksızın bu sorundan kurtulmak mümkündür. Ameliyat edilmek istemeyenler için estetik bir işlem, havadaki azot ve su buharı kullanılarak en doğal yollardan gerçekleştirilebilir. Bir tıbbi estetik hekim olan Mustafa Kemal Ataönder, “Plexr Soft Cerrahi, gaz halinde azot ve su buharını yüksek enerjiyle plazmaya dönüştürüyor” diyor ve havadaki havanın kullanımı ve plazma enerjisine dönüştürülmesine dayanıyor . Plazma enerjisiyle temas halinde olan epidermis buharlaşır, vücudun kendisini yenileyebilen en üst katmanıdır. Geri kalan kısımlar sözleşme ile cevap verir. Yani çantalar, sarkma ve kırışıklıklar yok oluyor “dedi. 


Azot ve su buharıyla gençleşme nasıl oluyor?Dr. Mustafa Kemal Ataönder, uygulamanın işleyişini şu şekilde anlattı: “Plazma maddenin dördüncü hali olarak bilinir. Plexr; uygulanacağı bölgede havada serbest olarak bulunan azot ve su buharı gazlarını yüksek elektrik arkıyla iyonize ederek plazma enerjisi ortaya çıkarır. Ortaya çıkan plazma enerjisi, temas ettiği bölgedeki doku parçasında bulunan keratinosit hücrelerini süblimleştirir, yani katı halden doğrudan gaz hale geçer. Böylece yalnızca hedeflenen bölgedeki dokular mikro ölçekte süblimleşir ve çevre dokular ile cilt altı katmanını etkiler. Plexr; uygulandığı tek bir noktada 200-300 nanometre aralığı derinlikte çalışır, bu durum uygulama dokusunun ve çevre dokuların güvenliğini sağlar.”

Yaklaşık 5 yıl Kalıcılık etkisi var
Uygulamanın göz kapağı üzerindeki, çevresindeki ve alt bölümlerindeki tüm problemlere çözüm olabildiğini kaydeden Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Plexr ile hem alt hem de üst göz kapaklarda gözlenen kırışıklık ve sarkıklıkları ortadan kaldırılabilir. Yine bu iki bölgede gözlenen katlantı, çizgilenme, göz çevresinde botox uygulaması ile açılmayan kırışıklıklara, göz çevresindeki kaz ayaklarına son verilebilir” şeklinde konuştu. Dr. Mustafa Kemal Ataönder, kısa süreli, pansuman gerektirmeyen, günlük yaşantıya engel olmayan bu uygulamanın yaklaşık 5 yıl kalıcılık etkisi gösterdiğini kaydetti.
Uygulama nasıl yapılmalı?
Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, 20 dakika beklenir. İşlem, üst ya da alt göz kapağı şeklinde bölgeye göre 5-20 dakika arasında sürer. Ağrı-acı hissinin yaşanmadığı uygulama sonrasında üst göz kapağında ertesi gün başlayan ve azalarak devam eden ödem oluşur. Beşinci günden itibaren kabuklar dökülür ve normal görünüme kavuşur. Uygulama sonrası özellikle açıkta kalan bölgelere içerisinde güneş koruma faktörü de olan sıvı bir fondöten veya BB krem tabaka halinde sürülmeli. Her yıkama sonrası işlem tekrarlanmalı.

Plexr Soft Surgery’in avantajları nelerdir?  

Cerrahi bir işlem değildir ve iz yoktur. İhtiyacınız olan kadar cilt kaldırılamaz veya abartılı uygulama yapılmaz. Ectorpion veya entropion gibi komplikasyonları yoktur. Doğal olmayan bir görüntü oluşturmaz. Pansuman gerekmez. Gözlerinizi kapatmanız gerekmiyor. Uyuşturucular kremlerle bile yapılabilir. Anestezi almak ve anestetik ilaçlarla uğraşmak gerekli değildir. Uygulama alanında cilt yenilenmesini sağlar. Tekrar etme mümkündür.

Share This Post

Post Comment