Güçlü ve Güzel Tırnaklar İçin Çözüm

Tırnak dibi derileriniz hakikaten de oldukça kötü durumda ise bütün gece boyunca kullanabileceğiniz etkin güzel bir çeşit karışım hazırlayabilmeniz kolaydır. Geceleri yatmadan önce bir tatlı kaşığı kadar sadece bal ile bir tatlı kaşığı da buğday tohumu, ayçiçeğini karıştırın. Elinizi bu karışıma batırın ve tırnak diplerinize güzel bir şekilde masaj yapın elinize pamuklu olan eldiven veya çift pamuklu çorap geçirebilirsiniz ve bunu bütün gece boyunca çıkarmamalısınız. Eller ve tırnaklarınız için portakal yağı ve limon da oldukça etki gösterir. Limon ve portakal yağını karıştırarak ellerinize sürebilirsiniz. Yine bu karışım da tırnaklarınızı önemli ölçüde güçlendirmektedir.

A ve E Vitamini Eksikliği

A ve E vitamini eksikliği tırnak kırılmalarının en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Sürekli olarak ojeler sürüyor olmak tırnakların hava almasını engellediği için yine tırnağınızı güçsüzleştirerek kırılmasına neden olmaktadır. Limon tırnakların rengine çok iyi gelmektedir. Sararmış olan tırnaklardan dolayı şikayet ediyorsanız sadece 1 adet limonu az su ile karıştırarak tırnaklarınıza bir süre sürün ve bu su içerisinde tırnaklarınızı bekletin. Bunu yine sıkça tekrar edebilirsiniz. Koyu renkli olan ojeleri sık bir şekilde sürmemeniz de önemlidir. Koyu renkli olan ojeler, bir vakit sonra tırnaklarınızı sarartmaktadır yine bu durumda oje sürmeye ara verip tırnaklarınızı dinlendirmeniz gerekmektedir.

Manikür Takımı Kullanın

Manikür ve pedikür yaptırmayı ve yine derilerinizi kestirmeyi tercih etmekteyseniz kendinize bir manikür takımı alın ve onu kullanın. İş yapıyorken eldiven kullanmakta oldukça faydalıdır. Eldiven yine tırnakların kurumasını ve kırılmasını önemli oranlarda engellemektedir. Yine tırnak etrafında olan derilerin oldukça çirkin gözükmemeleri açısından parmaklarınız ıslak iken bu etleri geriye doğru itmeniz gerekmektedir. Bir başka yöntem de tırnak kenarlarında olan derileri eriten çeşitli ürünleri tercih etmeniz olacaktır.

Share This Post

Post Comment