Güzel olmanın ”3” altın kuralı!

Cildimiz şüphesiz en değerli giysimizdir peki neden cildimiz kusursuz olmasın? İşte cildimiz için 3 Altın Kural!

1)UYKU

Cildimiz kendini  yenileyerek ve beslenmek için vucudun derin uyku halini, yani geceyi bekler. Cilt, gece yarısından sonra hormonlar tarafından daha iyi sulanır; kılcal kan dolaşımı da aynı şekilde bu dönemde canlanır. Cilde uygulanan ürünlerden en yoğun olarak yararlandığı saatler ise sabaha karşı 4.00-4.30 gibidir. Gecenin cildimize sunduğu en büyük hizmet sakinleşmektir. Yani gün boyunca kendisini güneşe, rüzgara karşı savunurken, yaptığı strese bağlı ya da mimiklerle ilgili kırışmaların asıl sebebi olan adale kasılmaları gece boyunca sakinleştiğinde ortadan kalkar ve cilt rahatlar.

2) GÜNEŞ

Cildimizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için en az 15 faktör güneş koruyucu kullanmalıyız. Fakat açık alanlarda bulunmamızı gerektiren bir yaşantımız varsa faktörü 30’a çıkarmak ise doğru bir karar olacaktır.

3)YEMEK

Yemek konusun da ise günlük olarak tabağımıza koyacağımız yiyecekleri planlamalı ve düzenli olarak  not tutmalıyız. Taze meyve, yeşillik, azami miktarda protein ve vitaminler cildimizin canlanmasına  yardımcı olacaktır.

Share This Post

Post Comment