Hayal kırıklığı sözleri

Hayal kırıklığı ile sozler; Hani hayallerin kırık aynalar misali seni on parçaya bölmüş umut tanelerini soldurmuş. Hayallerini, unutlarını ve evinçlerini bitirenlere karşı seni tekrar hayata bağlayacak en etkili hayel kırıklığı mesajlarını yayınlıyoruz. İşte Hayel kırıklığı ile ilgili sözler…
Umursadığınız insan sizi hayal kırıklığına uğrattığında, insanları önemsemekten vazgeçip yalnızlığı seçiyorsunuz… Oğuz Atay

”İntihar başlı başına bir intikam eylemidir çoğunlukla. Seni hayal kırıklığına uğratmış insanların suçluluk duymalarını istersin.” (Jo Nesbo)

”Hayallerini cüssene göre belirle, çünkü hayalin ne kadar büyük olursa, kırıklığı da o kadar büyük olur.” (Atakan Korkmaz)

Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıkları değil. Yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır.” (Dostoyevski)

”Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.” (Montaigne)

”Kimseden hiçbir şey beklemiyorum. Bu sayede hayal kırıklığına da uğramamış oluyorum.” (Jose Mauro de Vasconcelos)

”Ümitlerin kaderi, biri yok olduğunda diğerinin ortaya çıkmasıdır, işte bu yüzden bunca hayal kırıklığına rağmen dünyadan silinip gitmemişlerdir.” (Jose Saramago)

”İnsanlardan hiçbir şey beklemeyen mutludur; çünkü o, hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramayacaktır.” (Alexander Pope)

”Her şeye sahip olmuş, her şeyi duymuş ve görmüş, yetermiş bunlar. Artık kimseden bir şey duymak istemiyormuş. İnsanlar onu derinden iğrendiriyormuş, bütün insan toplumu onu derin bir düş kırıklığına uğratmış ve düş kırıklığı içinde yalnız bırakmış.” (Thomas Bernhard)

”Mutsuzluğun nedeni başarısızlıktan gelmemeliydi, hele hayal kırıklığı asla gözyaşlarının nedeni olmamalıydı… Neden insanlar bir türlü anlayamıyorlar hayattan hiçbir şey beklememeleri gerektiğini…” (Hakan Günday)

”Her şeye rağmen en güzel yanlışımdın sen. Aşka ettiğim yeminleri sende bozmuş olmanın en tatlı hayal kırıklığıydın. Asıl dert, derman diye verdiğindi. Verdiklerini de alarak gittin. Aynı şiirin farklı satırlarıyız şimdi.” (Kahraman Tazeoğlu)

”Gözden düşenler, yelkenliler gibidir, bahtları bir rüzgara bağlıdır… Bazen rüzgar esmez. Esmedi mi esmez yıllarca. İnsanı en çok kendini hayal kırıklığına uğratmak mahveder. Bir yandan onların alayı, bir yandan senin kendine biçtiğin başı sonu olmayan eza… Dert, dermansızlaşır…” (Ece Temelkuran)

”Ben ilişkilerime karşımdakine tam bir güven duyarak başlamayı tercih ederim. Karşımdaki güvenilmez biri olduğunu gösterene kadar da böyle devam ederim. Her seferinde hayal kırıklığına uğramışsam da ahlâken bunun böyle olması gerektiğine inanıyorum.” (Alper Canıgüz)

”Her şeye sahip olmuş, her şeyi duymuş ve görmüş, yetermiş bunlar. Artık kimseden bir şey duymak istemiyormuş. İnsanlar onu derinden iğrendiriyormuş, bütün insan toplumu onu derin bir düş kırıklığına uğratmış ve düş kırıklığı içinde yalnız bırakmış.” (Thomas Bernhard)

”Hayal kırıklığım buydu… ne o zaman ne de daha sonra kendime bile itiraf edemediğim bir hayal kırıklığı, fakat bir kadının duyguları sözcükler olmasa da, her şey apaçık ortaya dökülmese de, her şeyi hisseder.” (Stefan Zweig)

”2Kahkaha ve gözyaşı, hayal kırıklığı ve yorgunluğun her ikisine de tepkidir. Ben kendim kahkahayı tercih ediyorum; çünkü ardından yapılacak daha az temizlik var.” (Kurt Vonnegut)

Ne zaman bir düş kursam, ertesi gün hayal kırıklarını topluyorum.”

”Neyim olursan ol da hayal kırıklığım olma. Orası çok kalabalık, tanıyamam seni.”

”Sanırım hayal kurarken malzemeden çalıyoruz, Çünkü sürekli yıkılıyor !” (Jean Christophe Grange)

”Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.”

”Özledim diyoruz ya hep. Özlenen ne biliyor musunuz ? magazinozel.com Onun gerçekten masum biri zannetiğiniz zamanlar. Gerisi hep hayal kırıklığı.”

”Erkek, yorgun düştüğü için evlenir, kadın merak duyduğu için. İkisi de hayal kırıklığına uğrar.” (Oscar Wilde)

”Beni hayal kırıklığına uğratan, kendimden başkası değil.” (Franz Kafka)

”Kimseden bir şey bekleme, böylece asla hayal kırıklığı yaşamazsın.” (Sylvia Plath)

”İnsanın en iyi başarıları en büyük hayal kırıklıklarından sonra gelir.” (Henry W. Beecher)

”Önemli olan yaşamın hayal kırıklıklarına bozulmamak ve geçmişi geçmişte bırakmayı öğrenmek…”

”Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen yanlış insanlar üzerine hayal kuruyorsun.” (Montaigne)

”Çocukken yaşadığımız bir hayal kırıklığı ileride bizi katil de yapabilir şair de.” (Tuna Kiremitçi)

”Başarısız olduğunuzda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz; ancak hiç denemezseniz, bu sonunuz olur.” (Beverly Sills)

”Ama sevgi budur zaten, değil mi? Sırf biri seni hayal kırıklığına uğrattı diye onu sevmeyi bırakmazsın.” (Amy Engel)

”Hayal kırıklığı; dolu sandığımız boş bir fotoğraf makinası ve “çekiyoruuum” diyen bir ses…” (İbrahim Tenekeci)

”Büyük bir hayal kırıklığı yaşayıp ” ben artık kimseyi sevemem ” deme! Unutma ki, en güzel çiçekler mezarlıklarda yetişir…” (Nazım Hikmet)

 

Share This Post

Post Comment