Kepek Problemine Kesin Çözüm

Kepek problemi yaşayan kişilerin dertlerini yine kepek problemi yaşayan kişiler anlayabilir. Her şey tek cümle ile başlamaktadır. “Sende de mi kepek oluştu?” Siz ne kadar siyah giymekten kaçıyor olsanız da küçük taneler kendilerini belli edebilirler. Kepek önleyici şampuanların hiçbiri de işe yaramayabilmektedir. Kepeğin stres ile beslenmiş olduğu durumlarda olabilmektedir. Şimdilik ise sebebini bir kenara bırakıyoruz ve çözümüne doğru yola çıkıyoruz.

Kepek sorunu yaşayan kişinin dertlerini sadece kepek problemi yaşayanlar anlayabilir demiştik. Küçüklük yaşlarımdan beri sürekli olarak kepek problemi yaşamaktayım ve nerede omuzlarıma kepek parçacıkları düşmüşse hep haline acırım. Kepeğe karşı önlem olarak yapılabilecek bir sürü şey var.

Limon Suyu Saç Köklerini Güçlendiriyor ve Kepeği Yok Ediyor

Limon suyunu sadece kepeğe karşı olarak değil de saçların güçlenebilmesi ve saçların doğal olarak parlaklık kazanabilmeleri için kullanabilirsiniz. Kepek konusunda ise çok faydalıdır. Limon suyunu yine saç deriniz üstünde kullanabilmeniz için saçlarınızı öncelikle hafif şampuan ile yıkayın. Sonra saçlarınız nemli olduğu zaman saç derisine parmak uçları ile masaj yapın ve limon suyunu sürebilirsiniz. Sadece yarım saat kadar bekleyip tekrardan hafif şampuan ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Güzel bir şekilde durulmanız önem arz etmektedir. Bunun sebebi limon suyu kalan saç ile güneşe çıkmaya kalkarsanız yine saç dipleriniz de kesinlikle açılır. Limon saç derisini temizlemektedir ve fazla yağı da ortadan kaldırmaktadır ayrıca köklerin güçlenmesini de önemli oranlarda sağlamaktadır.

Share This Post

Post Comment