Kot Kemer Modelleri

En sevdiğiniz aksesuar nedir?

Kemer mi? Öyleyse tercihiniz olan kemer modelleri güzel ve şık olmalılar…

Kıyafet kombin yapmayı bir puzzle birleştirmek olarak düşünelim. Bu puzzle’ın son ve en önemli parçası kemerdir.

En güzel parçaları giyseniz de kemeriniz yok ise şıklığınız eksik görünebilir.

Kemer, Osmanlı Dönemi’nde de kullanılan beli saran kuşaklardan bugüne dek yenilenerek ve çeşitlenerek gelen vazgeçilmez bir aksesuar olmuştur.

İnce, kalın, taşlı, parlak, kot ve deri olmak üzere daha birçok çeşidi bulunmaktadır.

Giyeceğiniz kıyafetin şık mı? Spor mu? Klasik mi? Olduğuna bağlı olarak kemer seçiminiz değişiklik gösterebilir.

  • Kot Kemer Çeşitleri

Daha önce bahsettiğimiz gibi kemerlerin, oldukça çok çeşidi bulunmaktadır. Ve kot kemerlerde kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır.

Kot kemerleriniz dilerseniz taşlı ve parlak olabilirler. Değişen toka modelleriyle giydiğiniz kıyafete değişik bir hava katabilirler.

Aynı zamanda ip olarak kullanılan kot kemerler elbiselerin üzerine takılarak elbisenizin daha hoş durmasını sağlamasının yanı sıra, her renk ve desenle uyum sağlaması nedeniyle kombin yaparken güçlük çekmezsiniz.

  • Kot Kemer ile Kombin

Kot rengi biliyorsunuz ki her renkle kombin yapılabilmektedir. Bu yüzden oldukça sık tercih edilen ve kullanışlı olan kot kemer modelleri mutlaka dolabınızda bulunması gereken bir aksesuardır.

Jeanların üstüne takarak bir renk bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Genellikle spor kıyafetlerle tercih edilmektedir.

Ayrıca ince ve kalın seçenekleriyle, kilolu iseniz daha kalın zayıf iseniz daha ince kot kemerler tercih etmelisiniz. Çünkü ince kemerler kalın vücutlarda pek hoş durmaz.

Ayrıca giyim tarzınız ne olursa olsun, kot rengi kıyafetler kıyafetinizin kurtarıcısı görevini görmektedir ve kot kemer, dilediğiniz her renk ile kullanabilir olması sayesinde dolabınızda minik bir yeri hak ediyor…

Share This Post

Post Comment