Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? Çözümü Nedir?

Kış ayları yaklaştığında boğazımızda gıcıklaşmalar başlar ve bütün günümüzü maf eder. Grip, nezle gibi hastalıkların getirdiği öksürük hastalık geçse bile başımıza bela olmaya devam ediyor. Kuru öksürüğe ne iyi gelir diyerek bir liste hazırladık. Bitkisel tarifler belirtilen şekilde ve düzgün bir kullanım sağlanırsa, öksürüğünüzün geçmesi an meselesidir.

Kuru öksürükte balgam yoktur ve boğazda bır gıcıklık yanma hissi oluşur. Sigara kullanımı, boğaz tahrişi, bakteriyel durumlar ve grip hastalıkları bunlara neden olur. Kuru öksürüğün sebebi ise karaciğer bölgesi değildir sadece boğaz ile bağlantılıdır.

Kuru Öksürüğe Çözüm;

Zencefil çayı: Ülkemizde kullanılan zencefil çayı kanser tedavisinden bir çok tedaviye kullanım sağlanıyor. Zerdeçalın toksinleri engelleyeci ve vücuttan atma, ödem söktürücü etkisi gözle görülüyor. Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bir çok rahatsızlığın geçmesini sağlıyor.

Adaçayı ve gargara: Öksürükle savaşın en etkili isimlerinden biride adaçayıdır. Gece yatmadan önce tüketilen adaçayı gece rahat uyumanıza ve kas gevşetici özelliği ile bedenen rahatlamanıza da yarar sağlıyor.

Limon suyu, karabiber bal: Tarihten günümüze gelen en etkili yollardan biri olarakda bilinir. Karabiberin kan dolaşımını hızlandırması ve dokunduğu bölgede hissedilen sıcaklık artışı, balın antibakteriyel özelliği ile buluşması sonucu size çok kuvvetli bir karışım olarak görülmektedir.

Limon suyu ve bal: Karabibere alerjisi bulunanlar ve sadece limon ve balı öksürük için kullananlar bile etkili olarak gözlemlendiği görülmüştür. Günde iki kere veya 3 kere uygulanması size rahatlık hissi verecektir.

Sarımsak ve soğan: Doğanın bize sunduğu bedava antibakteriyel olan soğan ve sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Soğan soğuk algınlığına çok iyi gelmektedir. Ayrıca bu konuların baş üstadı sarımsak ise mikropları öldürmek için birebir bir antibiyotiktir. Günde iki veya bir bardak sarımsak çayı sizin o kuru öksürüğünüze çok iyi ve etkili gelecektir.

Nane limon: Atalarımızın soğuk algınlığı için kullandığı nane limon tarifi vazgeçilmez bir tariftir. Vücudu ısıtır ve bakterilerle savaşacak yararlı ortam hazırlar. Boğazınızın en çok  kuruduğu sabah ve akşam saatlerinde tüketiniz.

Share This Post

Post Comment