Mektup Nasıl Yazılır?

Bu makalemizde daha önceden belirttiğimiz gibi adım adım mektup nasıl yazılır konusunu anlatmayacağım. Çünkü daha önceki makalemizde bu konuya geniş bir şekilde yer vermiştik.

Mektup yazma kurallarından daha çok mektuba nasıl duygu katacağımızdan bahsetmek istiyorum bu yazımda. Ancak siz yine de Mektup Nasıl Yazılır adlı makalemizi okuyarakta hangi kurallara göre mektup yazılacağını öğrenebilirsiniz.

Bir arkadaşa mektup yazarken pek tabiki bahsedeceğiniz konu ikinizinde ortak noktası olacaktır. Örneğin eski çocukuk anılarınız. Mektup yazarken de akıcı bir dille yazmalısınız ki karşıdaki mektubu okuduğu zaman anlatmak istediğiniz duyguyu alıversin. Aksi takdirde bir resmi kuruma yazılan bir mektuptan pek bir farkı kalmaz.

Bir de biz millet olarak duygularımızı kolay belli etmeyi sevmeyiz. Ama mektup yazarken bundan kaçınmayın. Arkadaşınıza sevdiğinizi söylemeyi de ihmal etmeyin.

Giriş gelişme veya sonuç bunlarda dikkat etmeniz gereken teknik kurallardır. Bana göre iyi bir mektubun içeriği ne kadar yoğun bir his uyandırıyorsa işte o zaman gerçek bir ektup olmuştur.

Bu yüzden yukarıdaki linkte verdiğim  makaleyi okuyarak ta teknik konulara uyabilirsiniz.

Makalemizin konusu mektup yazmaktan çok içeriği ile ilgili olduğundan siz değerli ziyaretçilerimizinde bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum doğrusu. Mesela sizler için bir mektup ne anlatmalı insana?

Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Share This Post

Post Comment