Moda ve Kadın Sağlığının Birbiri İçin Önemi

En basit şekilde düşünecek olursak; abiye modasına şöyle bir göz gezdirdiğimizde genelde sunulan tercihlerin tamamının vücut tipine ya da kişinin kilosuna göre yapıldığını görürüz. Buradan da anlayabileceğimiz gibi seçilen kıyafet ile kişinin görünüşünün bağlantısı oldukça fazladır. Örneğin siz dar kesim bir abiye kıyafet giymek istediğiniz halde eğer ki kilolarınız buna müsaade etmiyorsa istediğiniz kıyafeti ne yazık ki giyemezsiniz ve bu durum sizi oldukça üzer. Dolayısı ile sizin bu konuda bir şekilde yardım almanız gerekir ve size bu yardımı en iyi şekilde sunacak pek çok kaynak internette mevcuttur. Bu kaynaklardan faydalanarak hem moda hem de sağlık açısından kendinizi geliştirebilirsiniz.

Moda konusuna baktığımızda hangi kıyafeti ne zaman ve nerede giydiğimiz büyük önem taşır. Tabi bunların başında öncelikle kıyafeti seçerken vücudumuzun buna uygun olması gerekir. Eğer vücut istediğinizi karşılayamıyorsa demin bahsettiğimiz zaman da mekân da ne yazık ki bir önem taşımayacaktır. Bu sebepten dolayı bu konularda çok daha hassas davranmak gerekir.

Elde edeceğiniz sağlık bilgileri sayesinde hangi kiloda olmanız gerektiğini saptayabilir ve buna göre çalışmalara başlayabilirsiniz. Örneğin ilk olarak kendinizin uyabileceği bir diyet programı bulursunuz daha sonrasında bu diyet programını destekleyen bir egzersiz programı hazırlarsınız. Bunlara bağlı kalarak uzun bir müddet çalışarak olmasını istediğiniz vücut ölçülerine kavuşursunuz. Daha sonrasında ise giymek istediğiniz kıyafete kendiniz karar verebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konulara göz attığımızda kadın sağlığı konusunda ne kadar titiz davranılması gerektiğini az çok anlamışsınızdır. Zaten sağlık yerinde olduğu sürece kişi çok daha rahat bir şekilde istediği kıyafetleri giyerek kendi tarzını yaratabilir. Örneğin 2015 Kış sezonu abiye modasında size siyah ve kırmızı renkler tavsiye edilirken dar kesim bir abiye model öneriliyorsa, kilolarınız hakkında düşünmeden rahatlıkla bu kıyafeti deneyebilirsiniz. Bu sayede moraliniz hep yukarıda olur ve kendinize olan saygınız artar. Kendinize ne kadar fazla saygı duyarsanız da kendiniz ile o kadar barışık olursunuz ve her türlü sosyal platformda kendinize çok daha fazla güvenirsiniz.

Share This Post

Post Comment