Muz kremalı çikolatalı pasta tarifi ve malzemeleri

Muz kremalı çikolatalı pasta nasıl yapılır? Sizler de verdiğimiz tarifle rahatlıkla evinizde yapabileceğiniz, yapımı kolay ve gelen misafirlerinize ikram edebileceğiniz en güzel Kolay Muz kremalı çikolatalı pasta olsa gerektir. İşte Sizleri Muz kremalı çikolatalı pasta tarifleriyle baş başa bırakıyoruz.
Muz kremalı çikolatalı pasta Malzemeleri nelerdir? Değerli okuyucular, Muz kremalı çikolatalı pasta yaparken  iki  noktaya dikkat etmek gerekiyor. İlki  görsellik ve de lezzettir. diğer taraftan ise tasarım Muz kremalı çikolatalı  Pasta yaparken görüntü kadar lezzete de önem veriyoruz. İşte Sizler için yepyeni bir ürünümüz olan Pratik Muz kremalı çikolatalı  pasta hazırlanışı ve tarifleriyle başbaşa bırakıyoruz.

Muz kremalı çikolatalı pasta tarifi için malzemeler

Kek için

200 g tereyağı
200 g toz şeker
4 yumurta
85 g kakao
140 g hazır kek unu
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
3 yemek kaşığı süt
Kreması için

1 paket muzlu toz puding
2.5 su bardağı süt
3 su bardağı orman meyvesi
Çikolata sos için

200 ml krema
100 g bitter çikolata

Muz kreması ile çikolatalı pasta  hazırlama

Kremalı tereyağlı toz şekere kadar dövün. Yumurtaları birer birer ekleyin. Kakao, pasta unu ve fırın tozunu ayrı bir kapta karıştırıp karıştırın. Sonunda süt ilave edin ve karıştırın ve hamuru 20 cm’lik çaplı kelepçeye dökün. Önceden ısıtılan 180 derece fırında yaklaşık 25 dakika pisirin. Krema için toz haline getirilmiş puding ve sütü karanlık oluncaya kadar pişirin. Taş ocağından alıp karıştırarak soğutun. Soğutma ineğini iki genişlikte kesin ve sıcak kremayı iki parça arasında bırakın. Ortaya iki bardak orman suyu koyun ve diğer kek parçasının üzerine koyun. Çikolata sosu için ısı kremi. Çikolata ekleyin ve karıştırın. Çikolata tamamen erdikten sonra, pastanızı dökün. Orman meyvelerini yosun üzerinde servis ederseniz daha şık olur..

Share This Post

Post Comment