Örümcek Şal Modelleri

Soğuk havalarda kurtarıcımız olan şallar, uzun yıllardır tercihimiz olmaktadır.

Kış aylarında olmazsa olmazımız şallar bu yıl oldukça moda…

Çeşitli renkler, desenler ile zamanla daha güzel ve şık bir görünüme kavuşmuştur.

Her genç kızın çeyizinde görebileceğiniz örümcek modelli şallar eskiden olduğu kadar son yıllarda da çok fazla kullanılmaya başlamıştır.

Kabanlarımızın ya da kazaklarımızın üstüne aldığımızda sırtımızı koruyan ve sıcak tutan, örümcek modeli deseniyle özellikle orta yaşlı kadınların tercihi olan tamamlayıcı aksesuarlardır.

Örümcek modeli şalların da çeşitleri bulunmaktadır; püsküllü, püskülsüz ve çeşitli örümceklerin farklı desenleri…

Örümcek Modeli Şal Nedir?

Yünlerle ya da çeşitli iplerle örgü yöntemiyle yapılan örümcek ağı şeklinde görülen aslında oldukça farklı bir görüntüsü olmasına rağmen uzun yıllardır kullanıldığı için modeline alışılmış bir şal çeşididir.

  • Püsküllü ve Püskülsüz Örümcek Şal Modelleri

Büyük bir özenle hazırlanan oldukça şık görünümlü örümcek şallar ile ısınırken aynı zamanda asil bir görüntüye kavuşmanız kaçınılmazdır.

Örgü yoluyla yapılan bu şalların, uçları püsküllü de yapılabilmektedir. Şalınızı püsküllü tercih edersiniz daha hareketli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ancak daha asil ve şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız, ucu püskülsüz şallar sizin için idealdir.

  • Örümcek Deseni Çeşitleri

Burada kişilerin, abartı mı sadelik mi sevdiğini anlayabiliriz.

Seçtiğiniz örümcek şal modeli, örümcekler daha büyük işlenmiş istiyorsanız daha havalı ve abartı bir görüntüden hoşlanıyorsunuz demektir.

Seçtiğiniz örümcek şal modeli, örümceklerin daha küçük işlendiği şallar ise daha çok sadelikten hoşlanıyorsunuz demektir.

Eğer yapılı bir görüntüye sahipseniz tercih edeceğiniz şal modelleri daha ince ve küçük desenlerle örülmüş şallar olmasında yarar var.

Çünkü örümceklerin daha büyük örüldüğü şallar, oldukça kabarık duruşu nedeniyle daha ince kadınların tercihi olmalıdır.

Share This Post

Post Comment