Peynirli Mevsim Salatası Tarifi

Sağlığımız için de en güzel yiyeceklerin başında gelir salata çeşitleri. Biz de dedik bu yazımızda Peynirli mevsim salatası nasıl yapılır siz değerli okuyucularımıza kısaca anlatalım.

Sizi bilmem ama ben salatalara aşırı düşkün bir insan olduğumdan kimileri tatlı görünce ağzı sulanırken ben salatalara bayılırım. Şu anda da ruh halim inanın farklı değil 🙂 Bu yazımızın ardında özellikle salata tariflerini basit bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Şimdi gelelim peynirli mevsim salatası tarifine.

Salatamızın malzemelerinin miktarını siz kendiniz belirleyin. Hangisinden çok istiyorsanız ona göre fazla koyabilirsiniz. Ayrıca kişi sayısına görede belirleyin.

Peynirli mevsim salatası için Malzemelerimiz:

-Marul

-Mor lahana

-Biraz maydonoz,

-Yeşil soğan ekliyoruz,

-Havuç

-Mısır taneleri

-ve Peynirli salata olduğu için tabiki peynir.

Sos için gerekli olan malzemeler:

Nar ekşisi, limn, zeytin yağı ve tuz yeterli.

Peynirli Mevsim Salata Yapılışı:

İlk önce ince bir şekilde doğramış olduğunuz mor lahanalarınızı limon ve tuz ile birlikte güzelce ovun. hemen ardından Maydonoz, marul ve yeşil soğanınızı doğrayın. Akabinde havucunuzu da rendeleyin. Bu işlemler bittikten sonra yapmanız gereken tüm malzemelerinizi kasenize koyun. Hemen ardından mısır tanelerini üzerine ekleyiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra varsa hellim peyniri yoksa da hemen erimeyen bir peyniri daha önceden kızdırmış olduğunuz bir tavaya atın. Daha sonra her iki tarafının da kızarması için çevirip kızartın.

Buda bittikten sonra salatanız için hazırladığınız sosu salatanızın üzerine ekleyin. Bu da bittikten sonra hazırlamış olduğunuz peynirlerinizi de salatanıza ilave edin.

Tüm bu işlemler bittikten sonra siz salata düşkünleri için gayet basit ve fazla malzeme gerektirmeyen bu harika Peynirli mevsim salatası hazır demektir. Afiyetle yiyiniz efenim 🙂

Share This Post

Post Comment