Recycle Kate: 2020 Mavi McQueen Manto

İngiltere Düşesi Recycle Kate,2020 yılında eni Zelanda turunun dördüncü gününde Blenheim’de Yeni Zelanda şehitlerinin anısı için hazırlanan çelenk töreninde Mavi McQueen Manto’yu ilk kez giymiş ve şıklığıyla çok konuşulmuştu. İngiltere Düşesi Recycle Kate tarzıyla ve seçimleriyle moda dünyasında çok konuşulan bir isim.

Güzel Düşes, 2020 yılının ilk resmi görevi olarak, Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 75’inci yıl dönümü için düzenlenen törene katıldı. Ne giyeceği her zaman merak konusu olan Recycle Kate,  mavi McQueen mantosunu yine harika bir şekilde kombinleyerek merakla beklenen açılışını yaptı.

Alexander McQueen tasarımı. Özel bir tasarım olan manto elbise, militer çizgisiyle ve farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Alexander McQueen imzası taşıyan iki mantonun karışımı gibi. Peplum detayları değiştirilen ve yaka eklenen iki ayrı manto tasarımı bir araya getirmiş izlenimi veriyor.

Alexander McQueen Belted Crepe mantonun peplum detayı yerine büyük cepler tercih edilmiş ve boy uzatılmış. McQueen Belted Crepe mantonun yakası, Alexander McQueen Utility Coat Dress modeline eklenmiş.

 Modada Recycle Kate’in Stili

Moda dünyasında bazı isimler adından çok bahsedilen isimler. Bu isimlerden biri İngiltere Düşesi Recycle Kate. Gittiği davetler ve katıldığı törenlerde giydiği kıyafetler Recycle Kate’in stili ile ilgili ipuçları veriyor. Düşes’in kendine haz bir stili var. Kraliyet ailesine yakışır giyiniyor ve kendine ait bir tarz yaratıyor.

Moda dünyasında Recycle Kate’in stili ile çok konuşuluyor. Alexander McQueen tasarımı kıyafetler tercih ettiği görülen Düşes’in şıklığı göz kamaştırıyor. Zarif ama renkli bir tarzı olan İngiltere Düşes’i farklı renkler kullanmayı seviyor. Gideceği yere göre tasarım çizgileri değişiyor.

Son katıldığı törende giydiği Mavi McQueen manto’yu parlak taşlarla kaplı bir broş ile tamamlamış. Ayakkabı tercihi ise süet topuklu ayakkabılar olmuş. Kate, Russell & Bromley marka lacivert eldivenlerini ve clutch çantası ile kıyafetini tamamlamış.

Özel Tasarım Mavi McQueen Manto

Lee Alexander McQueen, İngiliz moda tasarımcısı ve desinatör. 1996’dan 2001’e kadar Givenchy’de baş tasarımcı olarak çalışması ve kendi Alexander McQueen markasını yaratmasıyla tanınır. Birçok kez Yılın İngiliz Tasarımcısı ödülünü almıştır.

Alexander McQueen her zaman radikal ve özgün tasarımları ile dikkat çekmiştir. Birçok ünlü McQueen tasarımlarını kullanır. Recycle Kate’in stili,  McQueen tasarımları ile uyumludur. Savaşçı tasarım stilleri olan markanın İngiltere Düşesi için özel tasarımlar ürettiği bilinmektedir.

Askeri törenler için tasarlanan askeri detayları olan kıyafetler arasında Özel Tasarım Mavi McQueen Manto Recycle Kate tarafından ikinci kez tercih edilerek farkını göstermiştir. Bir kraliyet üyesi olarak uyum, şıklık ve tarzı bir arada taşıyan Düşesin stiline uygun bir tasarım.

Recycle Kate Mavi McQueen Manto’yu Çok Seviyor

Tarzıyla moda dünyasında çok konuşulan Düşes Kate, daha önce de kullandığı mavi mcqueen mantoyu çok seviyor. Çünkü bu manto onun stiline çok uygun tasarlanmış. Hem militer bir çizgiye sahip hem de zarif bir tasarım çizgisi var. Askeri bir tören için ne çok sert bir havası var ne de fazlasıyla zarif. Ayarında bir birleşimin ürünü.

Törenlerde ve davetlerde temaya göre tasarım ürünleri kullanan Düşes için bu mavi manto çok değerli.Recycle Kate Mavi McQueen manto ile harika görünüyor. Zarafetini ve kraliyet tarzını bir arada gösterebildiği sade görünen ama detaylarla şık bir tasarım.

Kraliyet üyesi olmak kolay değil, her giydiğiniz, her yaptığınız anında haber oluyor. Kate, bunun farkında ve kıyafetleriyle bunun hakkını da veriyor. İki kez kullandığı Mavi McQueen mantofaklı kombinlerle farklı bir görünüm yaratmış.

Retro Tarzı Nedir?

Retro tarzı sadece giyim konusunda ele alınacak bir kavram değildir. Bunun dışında dekorasyon, saç stilleri, arabalar, müzik aklınıza gelebilecek her şey bu tarzın içine dahil olabilir. Retro tarzı demek geçmiş dönemlerde yaygın olarak kullanılan kıyafetlerin, eşyaların, saç modellerinin, arabaların günümüzde tekrar moda haline gelmesidir. Mesela Mustang gibi arabaların tekrar popüler olması, Retro tarzının kapsamındadır.

Giyim de Retro Tarzı

Geçmişte yaygın olarak kullanılan ve iz bırakan stillerin günümüzde tekrar uyanması ve ilgi görmesi olan Retro tarzı kıyafetlerde de kendini göstermektedir. En çok göze çarpan ise yüksek bel etekler, yüksek bel şortlar, puantiye desenli kumaşlardan yapılan tasarımlar, yüksek belde bağlanan gömlekler, bunların tamamlayıcısı olarak olmazsa olmaz olan saç bantları, romantik kesimli saç modelleri, kemerler, kırmızı rengin oldukça ön planda olması Retro tarzının başlıca yansımalarıdır. Ayakkabı konusuna gelince genelde kırmızının ön planda olduğu, bilekten kemeri olan, fiyonklu, genelde dans ayakkabılarına benzeyen ayakkabılardır.

Retro Tarzı Elbiseler

Geçmişteki modanın günümüze uyarlanması olan Retro tarzı elbiselerde de yine o dönemin yüksek bel akımına uygun olarak, göğüs altına kadar oturan oradan aşağı kabarık, pileli, fırfırlı etekleri olan elbise modelleridir. Bu modellerde kullanılan kumaş desenin de yine puantiye göze çarpmaktadır. Ayrıca kırmızı renkte yoğun olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bu retro tarz elbiseler tekrardan popülerleşmiştir ve vitrinlerde sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Share This Post

Post Comment