Rüya Yorumlamak! Rüya anlatılmalı mı yoksa anlatılmamalı mı?

Bugün sizler için seçtiğimiz konumuz rüyalar üzerinerüya yorumlamak üzerin bir şeyler paylaşmak istiyoruz. Çoğu insan rüya görür kimi insanda gerçekten çok zor rüya görür.

Dilimizin döndüğünce sizler için anlatmaya çalışacağız rüya anlatılmalımı anlatılmamalımı bu soru üzerine yoğunlaşmak istiyoruz bu yazımızda. Değerli arkadaşlar zaman zaman hepimiz rüya görüyoruz. Çoğumuz aslında gördüğümüz rüyaları sabah olunca unutuyoruz belkide değilmi?

Sizler için dilimizin döndüğünce rüya konusunu anlatmaya çalışağız dinimize göre rüya yorumlamak konusunda bildiğimiz bazı bilgileri sizlere anlatacağız. Değerli arkadaşlar eskilerden bilmiş alim kişilere allah dostu kişilere rüya yorumlatılır rüyalar ne anlama geliyor. Pekiya aklı selim allah dostu kişiler tarafından gerçektende rüyalar birebir yorumlanıyormuş eskilerden hatta padişahlar, krallar ve önemli kişiler bir rüya gördüklerinde bulundukları bölgenin ileri gelen Allah dosttu insanları cağırır ve rüyalarının ne anlama geldiğini öğrenmek isterdi. Peki  Rüyalar çıkarmı?

Pekiya günümüzde böyle insanları bulmak zor olduğu için şimdi biz gördüğümüz rüyaları kime yorumlatacağız veya ne anlama geldiğini nasıl bileceğiz. Bu konuda Peygamberimiz zamanında anlatılan bir kıssa var Bir kadın rüya yorumlatmak için Peygamberimiz s.a,v in yanına gelir  ama Peygamberimizi bulamaz oda burada Ayşe annemize rüyasını yorumlatmak ister Ayşe annemiz istemezsede kadının ısrarı sonucu rüyayı yorumlar ve kadına rüyasını yorumlar .

Ayşe annemiz  ama daha sonra şu söylenir rüyalarınızı herkese anlatman veya sizin için kötü düşünce sahibi olan insanlara hiç anlatman çünkü rüyalar yorumlayan kişinin yorumuna göre şekillendiği konusunda önemli görüşler vardır. Bu nedenle sizlerde rüyalarınızı ya hiç anlatmayın yada hakkınızda kötü düşünmeyecek birine anlatın sadece.

Share This Post

Post Comment