Sabah Dua Mesajları – ( Güncel )

Allahım başlamış Olduğumuz yeni günde Senden hayır istiyoruz ve bu günün içinde şerlerden de sana sığınıyoruz, Bizleri Doğru Yoldan ayır ya Rabbi.Hoş geldin, sefa geldin, ey sabah ve ey yeni gün! Merhaba ey mutlu sabah huzurlu vakit.

 En Güzel Saba Dua Mesajları 

Sağanak sağanak rahmet yağsın hayatına, her gün Resulallah girsin rüyana, melekler amin desin dualarına, kalbine nur, hanene huzur dolsun. Hayırlı sabahlar.En Güzel Sabah Duaları - Resimli

Her katı kışın kalbinde tüm sıcaklığıyla bir ilkbahar filizlenir; her karanlık gecenin peçesi altından ise tüm alıcılığıyla bir şafak gülümser. Gününüz aydın, Cumanız bereketli olsun. Hayırlı Sabahlar.

Varlığı ebedi, merhameti sonsuz, adaleti eksiksiz olan Yüce Allah, el açıp kendisine dua edenleri geri çevirmez. Sabahın en hayırlı saatlerinde dualarınızı eksik etmeyin, hayırlı günler, günaydınDeğerli Dostum; Sabahınız Hayırlı, Cumanız Mübarek , Dualarınız Kabul Olsun. Hayırlı Günler…Günaha düştüğünde tövbe et, günaha dalıp gitme. Çünkü insan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur. Hayırlı Sabahlar, 
En Güzel Sabah Duaları - ResimliAllah’ım bana öyle bir Aşk yaşat ki, Sen’de doğup, Sen’de batayım… Günaydın .. Hayırlı Günler ..

Bu mübarek günün hürmetine dularınız ve ibadetleriniz kabul, hata ve günahlarınız affolsun, hayırlı günler, hayırlı cumalar…

Sabah ola hayır ola, gönlün mutluluk ile dola. Hayırlı sabahlar ilk duamdır sana, günaydın canım.

Seher vakti bülbüller, niyaz eder müminler, hayırlara vesile olacak hayırlı günler, günaydın.Rabbim gönlünü mutlulukla huzurla sevgiyle doldursun günün iyilikle geçsin GÜNAYDIN

Rabbim ömrümüzün her gününe sabah namazı ile başlamayı nasip etsin inşallah… Hayırlı sabahlar, günaydın

Günaydın sevgilim. Günün aydın olsun. Seni çok seviyorum. Güne güzel , huzurlu ve Hayırlı başlayıp öyle tamamlaman dileğiyle. Hayırlı sabahlar Gönlümün efendisi. 
En Güzel Sabah Duaları - ResimliRabbim elimizi Kuran’sız, gönlümüzü imansız, kulağımızı ezansız, dilimizi tevhitsiz, alnımızı secdesiz bırakmasın. Cumanız mübarek, günümüz hayırlı olsun.Yeni bir güne daha hayırlara vesile olması dileğiyle uyandık çok şükür. Tüm Dostlara Hayırlı Günler.


Herkese mutlu sabahlar diliyorum… hayırlı ve mutlu bir güne başlamanız dileğiyle günaydın…

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Günün aydın olsun.


Sabahı şerifleriniz hayırlı olsun, Mevlam bugününüzü dünden daha hayırlı kılsın inşallah… Selametle

Herkese mutlu sabahlar diliyorum… hayırlı ve mutlu bir güne başlamanız dileğiyle günaydın…

En Güzel Sabah Duaları - Resimli


Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hoş geldin, sefa geldin, ey sabah ve ey yeni gün!
Merhaba ey mutlu vakit ve saat! Merhaba ey Allah’ın katip ve şahid meleği!
Şu söylediklerimizi bizim için yaz. Allah’a iman etmiş, Ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında Onun dışındakileri inkar etmiş ve Allah’a tevekkül etmiş olarak sabahladık. Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini, arşını taşıyan melekleri şahid tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan Allah olduğuna şahidlikte bulunuyoruz. 
Allah’ım hiç şüphesiz biz nefsimize zulmettik. Sen bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla, çünkü onları Senden başkası bağışlayamaz. Bizi huyların en güzellerine götür, çünkü onlara Senden başka götürecek kimse yoktur.
Allah’ım, yüzlerimizi Senden gelen bir haya duygusuyla, kalblerimizi Senden gelen bir sevinçle doldur.
Allah’ım, bizi çömert ve karşılıksız veren eyle; cimri, yerinde sayıp ilerlemeyen, söz götürüp getiren, kendini beğenen ve arayı bozan eyleme.
Allah’ım, oburluktan, kıtlıktan, haddini aşmaktan, geçim sıkıntısından, kötü zandan, sarhoş edici içkilerden, bolluk içinde oyalanmaktan, şerirlikten, zan ile hükmetmekten, karanlık fitnelerden ve geçim darlığından Sana sığınırım.
Allah’ım, bugünümüzün başını hayır ve iyilik, ortasını kurtuluş, sonunu ise başarı eyle! Onu bizim için saadet, şehadet, tevbe, bağışlanma ve iman ile neticelendir. 
Allah’ım bugünün başlangıcını rahmet, ortasını fani ve günahlı şeylerden uzaklık, sonunu ise lütuf ve ikram eyle.
Allah’ım, bize geçimin en genişini, ömrün en mutlusunu, rızkın en bol olanını ihsan et. 
Allah’ım, affınla bizi bağışla, fazl ve kereminle bize karşı yumuşaklıkla muamele et.
Allah’ım, bize nimet olarak verdiklerinin şükrünü yapmamazı nasip eyle!
Allah’ım, ağlamayan gözden, ürpermeyen kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten, küçük bir yardımı insanlardan esirgemeyi hoş karşılamaktan Sana sığınırım. 
Allah bize yeter. O ne güzel Vekildir. Ne güzel dost ve ne güzel yardımcıdır. Bizi bağışlamanı diliyoruz, ey Rabbimiz, dönüş yalnız Sanadır. 
Ey hayat veren Allah’ım, dünya ve ahirette sıhhat ve afiyetle bizi hoş ve temiz bir hayatla yaşat. Şüphesiz Senin herşeye gücün yeter.
Allah’ım! Ey Rabbimiz, bu duayı bizden kabul eyle!
Şüphesiz Sen herşeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla bilensin.

 

 

 

 

Share This Post

Post Comment