Şanslı olmak için ne yapılmalı?

Şans, belki de en güzel tesadüfleri yaşamanıza imkân sunan, dilediğiniz her şeyin siz herhangi bir şey yapmadan önünüze getiren veya hiçbir sebep yokken aniden size bir yol, geçiş bulduran en önemli varlık olabilir. Şanslı bir insan olmak, hayatın size sunmuş olduğu bir mucize, bir lütuftur kimi zaman. Herkesin yaşayamayacağı veya sahip olamayacağı bir duygudur. 

Şanslı olmak için ne yapılmalı?

Şanslı olmak, doğuştan gelen bir mucize olduğuna inanlar var olacağı gibi şanslı doğulmadığını, şanslı olunduğunu savunan bir kitlede mevcuttur. Tabi bu kanıda olan veya olamayan kişiler olabilir. Belki de kader, insanın kendi elindedir. Farklı bir konu olması itibariyle, derinine girilirse eğer birçok düşünce ortaya çıkabileceği gibi çeşitli başlıklar altında da yorum yapılabilir. Bir farklı düşünce ise, şansı zorlamaktırYa şanslı olarak dünyaya gelirsiniz ya da şansınızı kendiniz zorlarsınız.

Şanslı olmak için ne yapmalıyım? Bu konu üzerinde çeşitli araştırmalarında mevcut olduğunu bilerek veya bu konu hakkında çeşitli fikirler edinerek bu konuyu irdelemek gerekir. Bu araştırmaların pek çoğunda sonuç olarak ortaya çıkan kanı; herkesin kendi şansını kendisi belirleyeceği ve kendi şansını yaratacağı çıkmaktadır.

Şansın ilk başta da yazdığımız ve belirttiğimiz gibi hayatımızda oldukça etkisi bulunmaktadır. Hatta yapılan araştırmalar ve çeşitli deneyimlerde fark edilen ince bir detay bulunmaktadır. Şans, tutarlı ve tutucudur. Eğer şans size gülmüşse, her bakımdan güler. Bir konuda şansı yaver gitmeyen kişilerde ise, her konuda kötü sonuçlar elde etmektedir. Belki de bu bir süreçtir. İşte tam da bu yüzden, insan kendi şansını kendisi yaratır.

Şanslı olmak için ne yapılmalıdır sorusunun en güzel ve en olması gereken cevap belki de, her şeye olumlu, güzel ve iyi düşünmekten geçer. Etrafınızda var olanları şansa bağlamamak ve istediğinizi alana kadar çabalamak pes etmemek gerekir. İlk öncelikle kötü düşüncelerinizden ve sizi esir alan kuşkulardan arınmanız ve hayata pozitif bakmayı öğrenmeniz gerekir. Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek, korkmamak veya çekinmemek, bunun yanı sıra etrafı izlemek ve kendini dinlemek gerekir. Hem hayatta varlığınızı sorgulamak için hem de şansınızı yaratmanız için.

Share This Post

Post Comment