Şık Perde Modelleri ve Fiyatları

Evinizin olmazsa olmazı en güzel perde modellerini inceliyoruz bu makalemizde. Yatak odası perde modellerisalon perde modelleri,mutfak perde modelleri hakkında yazdığımızı makalemizi okuyarak ve sizler için hazırladığımız perde resimlerini inceleyerek perde almadan önce son bir ön araştırma yapmanızda fayda var.

Evinizin bir çok eşyası evinizin havasını değiştirebilir ancak hiç birisi perde modelleri kadar etkili değildir. Örneğin salonunuzun o ihtişamı ardında sönük bir perde modeli kullanırsanız evinizin havası ile ihtişamlı bir perde kullandığınızda oluşan havayı farkettiğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Perde modellerinizi seçerken mutlaka evinizin konseptine uygun bir perde modeli seçmelisiniz. Aksi takdirde mobilyayla uyumlu olmaz ve kötü bir şekilde sırıtır. Ancak perde modellerini seçerken diğer eşyalarda olduğu gibi mutfak perdelerisalon perdeleri ve yatak odası perdelerini kesinlikle aynı tarzda almayın. Salon perdesi salonla uyumlu olmalı. Mutfak perdesi mutfakla. Aynı zamanda Yatak odası perdesi de yatak odasıyla uyumlu olmalı. Yani demek istediğimiz tüm perde modellerinin uyumlu olması yerine, her bir perde modelinin bulunduğu ortamla uyumlu olması asıl doğru olandır.

Salon perdesi modellerinde ise bu sezon stor perde ve boncuklu perdeler en çok kullanılan perde modellerinden.Her ne kadar gri perdeler son yılların favorisi olsada tabiki siz perde seçiminizi odanızın mobilyasına göre seçmelisiniz. Bunun yanında yatak odası perdeleri ise oldukça fantastik seçilebilir. Ancak yatak odanız küçükse boğmamak için daha açık renkli perde modellerini tercih edebilirsiniz fakat odanız büyükse kesinlikle ağır ve ihtişamlı perdeleri tercih etmenizi öneririm.

Mutfak perdelerinde ise stor perdeler en çok tercih edilenlerden. Ama yine burda da mutfak mobilyanızla uyumuna bakmanız gerekmekte. Ancak yine stor perdeler mutfaklar için biçilmiş kaftan. Kolay kullanımı ve ferah bir görüntü oluşturması ise başlıca nedenlerinden.

Perde fiyatları ise öyle uçuk kaçık rakamlar var elbette ancak normali 70TL ile 150-200 TL arasında değişmekte. Yada kendinize güveniyorsanız perdenizi kendinizde diktirebilirsiniz.

Share This Post

Post Comment