Son Dekorasyon Trendleri

evlerde uygulanan dekorasyon renkleri ve trendleri 2017’de farklı konseptlerle bizleri karşılamaya devam ediyor.  Bu yıl yeni ev kuracak veya evini yenileyecekler için öne çıkan dekorasyon trenlerini içeren önerimizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle yaşamlarımızın en önemli alanı olan evlerimizi kurmadan önce, hangi tarz ve renkleri tercih edeceğinizi doğru tespit etmeniz önemli bir husus. Daha samimi ve teknoloji ile çok iç içe olmayan tarzlar bu yılın yerleşim ve düzenlemelerinde trend olacak. Evinizde alacağınız keyfi direkt artırmanızı sağlayacak bu trendler daha çok sıcak ve samimi ortamlar ve insan ilişkilerinin daha ön planda olacağı alanlar yaratmaya odaklı.

Evlerin salon, banyo, yatak odası, koridor ve mutfak gibi alanlarında giderek daha fazla kullanılan niş uygulaması 2017’de de popüler olmaya devam ediyor. Bu alanlarda kullanacağınız niş, evinizi daha şık, ferahlık ve modern gösterecektir.

Yine evinizi daha iç açıcı alanlara çevirecek detaylardan biri de; geniş parkeler de evinizde daha ferah alanlar yaratacak. Bunun yanında evinizin en güneş alan yerinde yaratacağınız güneşlenme alanı evinizin en konforlu alanı olacak, hem de sıcak ve samimi bir hava yaratacak.

Mutfaklarda, uzun zamandır ağırlıklı tercih edilen beyaz mobilyalar, yerini iki renkli ve kontrast oluşturan farklı mobilyalara bırakıyor. Üst dolaplarda beyaz tercih edilirken, alt dolaplarda koyu kahverengi veya siyah gibi derinlik yaratacak farklı renkler de tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda araç ve aksesuarlarında ise, bu yıl siyah paslanmaz çelik yeni mutfaklarda daha çağdaş ve modern görünüm kazandırıyor.

Mutfağın en yoğun kullanılan zeminlerinden olan mutfak adaları, artık alışılagelen basit dizayn kullanımından çıkıyor. 2017’de daha kapsamlı, etrafında bol depolama alanı bulunan, geniş ve oturaklı mutfak adaları mutfağınızı daha kullanışlı hale getirecek.

Banyoların vazgeçilmez unsuru olan aynalar da 2017’de daha gösterişli hale geliyor. Daha parlak gözüken, geniş çerçeveli aynaların yanında, yeşil bitkiler, halılar ve sandalyeler banyoları o soğuk dizaynından kurtarıp, daha sıcak alanlar yaratan dokunuşlar olacak.

Share This Post

Post Comment