Stiletto Bot Modelleri İle Harika Görünüm

Bot modelleri içerisinde son derece etkili ve ilgi çekici bir görünüme sahip olan stiletto bot modelleri farklı tarzda görünmeyi seven bayanlar için özel olarak tasarlanmış olan ürünlerdendir. Tasarımları incelediğinizde son derece enteresan görüntüler karşınıza çıkar. Görünüm açısından son derece ilgi çekici ve oldukça etkili modeldedirler.

Farklı olmak ve etkili bir görünüme sahip olmak bayanlar arasında neredeyse yarış halini almıştır. Bunun için her geçen süre içerisinde moda akımında yeni trendler, farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Bu bot tasarımları da bu modellerden biridir. Daha önce pek çok yerde görmediğiniz tasarımlara bu tarz modellerde rastlayabilirsiniz. Bayanlar için son derece ilgi çekici olan bu modeller bu yıl vitrinlerde en çok rastladığımız bot tasarımlarından biridir.

Renkler Ve Tasarımlar Muhteşem

Renkler ve tasarımlar incelendiğinde muhteşem güzellikte olan stiletto botlar harika modeller olarak karşımıza çıkar. Genelde yüksek topuk olarak karşımıza çıkan bu modellerin çok yüksek topuk giymeyi sevmeyenler için tasarlanmış olan modelleri de vardır.

Renk ve tasarım açısından çok farklı modelleri bir arada görebilmekteyiz. Bu konuda sınırsız hayal gücü kullanılmıştır. Sade tek renk seçimin yanı sıra renk cümbüşü oluşturabilecek nitelikte rengarenk modellerine de rastlamaktayız. Tasarımları incelediğimizde genelde sivri burun ve uzun yüksek topuklar dikkati çekmektedir. İlk bakışta ayakkabı görünümü veren modeller oldukça farklı ve enteresan bir görünüme sahiptirler. Bu açıdan kendini stil oluşturmak isteyen bayanlar için tercih edilen modellerdendir.

Desen ve Çizgilerin Dili Yansımıştır

Desenleri incelediğimizde tıpkı bir giyim moda evinden çıkmış görünümünü yansıtan stilotto model botlar son derece etkili bir görünüme sahiptir. Desen ve çizgiler modellerde sanatı en güzel şekilde yansıtmış durumdadır.

Desen olarak çok farklı çizimlere sahip pek çok modeli bir arada görme şansına sahibiz. Tıpkı bir kumaştaki muhteşem güzellikteki desenleri botların üzerinde görmek pek alışıldık bir durum değildir. Bu botlar bu özelliği ile de normal sıradan tasarımdaki botlardan farklı bir özelliğe sahiptir. Tasarım açısından göz dolduran modeller son derece zarif ve şık bir görüntü sergilemektedir.

Kıyafetinizle Uyumu Yakalayabilirsiniz

Sade bir kıyafetin altına dahi şık ve etkili bir görünüm katacak olan stilotto tarz bot modelleri bu yılın en çok ilgi gören modellerinden biri olacağa benziyor. Kıyafet olarak çok özenmeden basit bir kıyafet seçseniz dahi bu modeller görünümünüzü sıradanlıktan kurtararak daha etkili bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Bunun için tercih edebileceğiniz pek çok model seçeneğine rastlayabilirsiniz.

Tasarım olarak desenleri en güzel şekilde işleme sanatı kullanılmıştır. Böylece kışın dahi yaz havası estirecek renkli tasarımlar ile ilgi çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sadeliği hayatlarının her alanında tercih edenler de sade modelleri kullanarak tarzlarını bozmadan yollarına devam edebilirler.

Son yıllarda hızla popülerliği artan stiletto ayakkabı modellerihem şık görünüm sağlamaları hem de birçok kıyafetle kolayca kombin edilmesi nedeniyle özellikle kadınların büyük beğenisini toplamakta. Uzun ince topuklu ve nispeten kalın denebilecek tabanlarıyla biraz zor ama son derece şık bir kullanım sağlıyor.

Deri ve Süet Stiletto Botlar

Stiletto ayakkabıları klasik ve bot şeklinde sınıflandırabiliriz. Botlar klasik yüksek topuklulara göre gövde kısımları daha uzun, kısa ya da uzun bot şeklinde kullanılıyor. Topuk yükseklikleri diğer klasik stilettolarla aynı boylarda seyrediyor. Her iki sınıflandırmada da deri ve süetler en sevilen modellerdendir.  Deri kullanımı süetlere göre daha rahat olur, çünkü süet herhangi bir etkiye karlı deriye göre daha dayanıksızdır.

Stiletto Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Stilettolar diğer farklı ayakkabı- bot modellerine göre daha zor bir kullanıma sahiptir. Bunun nedeni ayakkabının yapısı gereği dar ve ayağı zorlayan yükseklikte ve eğimde olmasıdır. Neredeyse 90 derece dik duran ayakların tüm yükü uç kısma kalır ve bu da dar olan ayakuçlarına ciddi bir baskı yapar.

Stiletto kullanımını çok uzun saatler için düşünüyorsanız yanınızda mutlaka yedek bir ayakkabı bulundurmayı ihmal etmeyin. Diğer yandan ayaklarınızda zaten bir şekil bozukluğu gibi bir sorun varsa stiletto bot modelleri kullanımını birkaç saatten fazlaya çıkarmayın.

Uzun Stiletto Bot Modelleri

İnce uzun stiletto bot modelleri kadınların görsel olarak en çok sevdikleri çeşitler içerisindedir. Diz altı ve diz üstü farklı modelleriyle birbirinden farklı şekilde kombin edebilirsiniz. Özellikle elbise ve etekle kombini modelin kendini göstermesi açısından tavsiye edilir.

Mini Etek ve Uzun Etekle Kullanım

Farklı çeşitlerden kısa stiletto bot modelleri kullanımından yanaysanız ve etekle kombin yapmak istiyorsanız,  çok farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Eğer bacak boyunuz kısaysa ya da toplu bacaklarınız varsa bilek bot yerine klasik stilettolar sizin için daha avantajlı olacaktır. Diğer yandan uzun etekle bu pek de fark etmez. Her tip stiletto uygun sayılabilir.

Güzel Bir Kombin Örneği

Bilek stiletto botlarla kullanabileceğiniz bir örnek,  renkli diz üstü bir elbise, elde tutmalı ayakkabılarla aynı renk çanta şık bir görünüm sağlayabilir.

Share This Post

Post Comment