Su Bazlı Makyaj Nasıl Yapılır – ( Güncel )

Hanımların daha genç, daha güzel görünme istekleri ve kozmetik dünyasına yatırmaya hazır oldukları yüzlerce lira kozmetik firmaların iştahını kabartmaktadır.
  Bu sebeple de her geçen gün yeni makyaj ürünleri, güzellik malzemeleri piyasaya sürülmektedir. Bu düzlemde bayanların hem makyaj yaparak cildi kusursuz gösterme hem de doğal görünüme kavuşturma çaba ve isteklerinin sonucu olarak su bazlı makyaj ortaya çıkmıştır.

Neden Su Bazlı Makyaj?

Porselen makyajın kusursuzluğu ve makyajsız cildin canlı, genç ve fresh hali su bazlı makyaj ile yakalanabilmektedir. Güzellik uğruna her şeyi denemeye hazır olan bayanların su bazlı makyaja yönelmesinin sebeplerinden birisi kusursuz, canlı ve genç bir cilde sahip olma isteği, diğer sebebi de su bazlı makyajın porselen makyaj gibi cildi terletmemesidir.

Evde Nasıl Su Bazlı Makyaj Yapılabilir?

Su bazlı makyaja başlanmadan önce yüzün temizleyici ve toniklerle temizlenmiş olması gerekir. Temiz cilde nemlendirici krem sürüldükten sonra cilt makyaja hazır olur. Öncelikle yüzün tamamına aqua fondöten sürülür, canlılık katmak için üzerine de transparan ya da sıkıştırılmış pudra uygulanır ve en üst tabakaya fixatör sıkılır. Göz makyajı için de ıslak far, yumuşak kalemler veya eyliner uygun olacaktır. Allık için de su bazlı ve çiçek tonlarında allık güzel olacaktır. Bu sayede zeminin sabitlenmesi ve uzun süre dayanması sağlanır. Ancak porselen makyaj gibi cildin hava almasını engellemez, günlük makyaj için çok uygundur.

 

Share This Post

Post Comment