Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Vücut tipinize göre pantolon seçimi veya giysinize göre pantolon modelleri seçimi konulu makalemizi okuyarak kendinize en uygun pantolon seçimini yapabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız içinVücut tipine göre pantolon seçimi konusunda önerilerde bulunacağız. İster düşük bel pantolonlar, ister kot pantolonlar, ister kumaş veya keten pantolonlarvücudunuza uygun pantolonları burada bulacaksınız.

Günlük olarak kullandığımız artık hayatımızın bir parçası olan bayan veya erkeğin vazgecemediği pantolonları seçerken neye dikkat etmeliyiz bu makalemizde bu konu üzerine biraz kafa yorduk ve bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Nasıl pantolon seçmeliyiz ? Günümüzde artık o kadar pantolon üreten firma varki her boya her kiloya veher vücuda uygun pantolon modelleri bulmak çok kolay artık. Kalça tipinize göre pantolon modelleri

Kalçanız kıvrımsız ve düz ise toplum arasında erkek kalçalarına benzeyen kalça olarakta bilinen bu kalçalara uygun pantolon modelleri bu tip bir bele sahip olan bayan için en uygunu düşük bel ve geniş paça boru paça denilen kot pantolonları giymektir. Bu tip pantolonlarda dikkat edilmesi gereken husus ise arka çeplerin konumu yukardamı aşağıdamı oluşudur. Bu tip pantolonlarda istediğiniz tarz fermuar seçmek sizin kendi bileceğiniz bir iştir renk olarakta kendinize yakışan her renk pantolonu beğenerek kullanabilirsiniz.

Baçakları kısa olanlar için pantolon seçimi: Burada sizin için önemli olan kesim modelidir biraz daha uzun görünmek istiyorsanız bootcut modeli denilen pantolon modelini kullanmak sizin için en iyisi olacaktır aynı zamanda daha çok gri renkler ve siyah renkler giyinmek sizi daha uzun gösterecektir.

Kıvrımlı bir yapıya sahipse beliniz yani bir çok ünlü bayana benziyorsa vücudunuz hafifte dolgunsa boot cut modeli sizler içinde önemli bir seçenek olacaktır. Ayak kısmına doğru genişleyen baldır kısımları dar kot pantolon tipleri size en iyi uyacak pantolon modelleri arasında sayılabilir.

Kalçaları geniş bayanlar için pantolon modelleri bu tip bayanların giyibileceği en ideal pantolon tipi düz pantolon tipidir. Düz model pantolonlarla kalçalarınız biraz daha düz duracağından size en uygun pantolon modeli olacaktır.  Bu tip bayanlar için topuklu ayakkabı giyinmek dar bluzlar giyinmek vazgeçilmez bir giyim modeli olmalıdır bize göre, çep kısımlarında gereksiz detaylar olmamalıdır. Oldukça sade ve düz tip pantolon giyinmelidirler.

Uzun baçaklılar için pantolon modelleri, ise oldukça dar pantolon modelleri sizlere en çok yakışacak pantolon modelleri arasında yerini alaçaktır. skinny modeli ve düşük bel modelli pantolonlar size gayet güzel yakışacak pantolon modelleri arasındayer alır.

Share This Post

Post Comment