Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı

Güneşte fazla kaldığınız süre boyunca, vücudunuzdaki derinin renginin koyulaşması “bronzlaşmak” anlamını taşıyor. Bu durum aslında derinin hasar alması sonucu oluştuğu için sıcak havalarda, uzmanlar daha dikkatli olmanızı tavisye ediyor. Sağlıklı bronzlaşmak adına yapabileceğimiz şeyleri anlattık işte o konular.

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak;

Güneş altında kaldığımız cildimizin derma tabakasındaki renk hücreleri hasar görerek cildin renginin koyulaşmasına sebebiyet verir. Melanin pigmentinin koyu renk maddelerini cild üzerinde yoğun olarak tetiklemesi ile daha fazla koyuluk elde edilir. Eğer yeterili ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşma elde edilmezse, cild UV ışınlarını deriye emdirerek kanserli hücrelerin oluşumunu sağlayabiliyor.

Bronzlaşmak için kremler;

Ünlü ve sağlıklı kozmetik markalarının ürettiği bu bronzlaşma kremlerini kullandığınız zaman, vücudun belli bölümleri sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilir. Cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda kullanmanız, cildiniz için pratik bir çözümdür.

Bronzlaşmak için haplar;

Uzman yardımı alarak kullanacağınız bazı haplar bronzlaşmak için yeterince iş görür vaziyettedir. Bu haplar cilddeki pigmentleri sağlıklı tutarak cildin yanmadan bronzlaşmasını sağlayabiliyor.

Bronzlaşmak için Mystic Tan;

Güneş ışınları olmadan bronzlaşmak isteyen bireyler, Mystic Tan adı verilen uygulamaya kendilerini sokuyorlardır. Bunun için gerekli ürünleri vücuduna süren birey kabinin içerisine geçip uzman yardımı ile sağlıklı bir bronz ten elde edebiliyor.

Bronzlaşmak için zeytinyağı;

Cilde çok zengin minarel ve vitamin sağlayan zeytinyağının bir özelliğide cildi bronzlaştırmasıdır. İlk olarak saf zeytinyağını kullanmanız gerekmektedir. Tüm işlemler için kendinize 30 dakika verin. Düz bir zemine bir havluyu seriyoruz, sonra havlunun üstüne yatıp bronzlaşmak istediğimiz heryere kişi yardımı ile zeytinyağını sürüyoruz ve 30 dakika bekliyoruz. Duş aldıktan sonra rahatça gününüze devam edebilirsiniz. Bir kaç uygulama sonunda gözle görülür değişikliği göreceksiniz.

Bronzlaşmak için vazelin;

Bronzlaşmak için hayatımızda ki bu bir çok yerde kullandığımız vazelini de kullanabiliriz. Vazelinle bronzlaşmayı deneyen bayanlar aldıkları sonucu gayet mutlu edici görüyorlar. Cildin zararlı ışınlardan korunarak bronzlaşmasını sağlayan vazelin, cildi besleyen ve koruyan sağlıklı bir bileşendir.

Çok güneşli günlerde öğle saatlerinde güneş ışınına maruz kalmamak için, 11-15 saatleri arasında dışarıda dolaşmak zararlıdır.

Share This Post

Post Comment